Antrojo ISL sezono starte pasižymėjo ir lietuviai

isl logo mobile dark   Budapeštas, Vengrija
  Spalio 1617 d.
  25 m baseinas
  isl.global | REZULTATAI

Penktadienį Budapešto „Duna“ arenoje prasidėjo ilgai lauktas antrasis Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) sezonas. Pirmoji varžybų diena sėkmingiausia buvo „Cali Condors“ komandai, surinkusiai 280 taškų. Antra su 235 komandiniais taškais rikiuojasi čempionės titulą ginanti „Energy Standard“, kurios gretose šiemet net trys lietuviai – klubo senbuvis Simonas Bilis ir du ISL debiutantai – Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

Simonas Bilis penktadienį pasižymėjo plaukdamas dvejose komandinėse estafetėse. 4 x 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje S.Bilis kartu su Evgeny Rylov, Matt Grevers ir Ben Proud finišavo penkti (3 min. 10,42 sek.) ir „Energy Standard“ komandai pelnė 8 įskaitinius taškus. Lietuvis plaukė antrajame etape ir buvo greičiausias (47,04 sek.) iš šio ketverto. Nugalėjo „LA Current“ plaukikai (3 min. 06,18 sek.), o antroji vieta atiteko kitai „Energy Standard“ ketveriukei (3 min. 07,69 sek.).

8. LA Current (2) 2 tšk,. – 3.14,35

4 x 100 m kompleksiniu būdu estafetėje S.Biliui sekėsi dar geriau. Su komandos draugais Evgeny Rylov, Ilya Shymanovich ir Chad Le Clos užėmė antrą vietą (3 min. 23,33 sek.) ir tik 0,06 sek. nusileido „LA Current“ plaukikams. Lietuvis paskutinį estafetės etapą užbaigė per 46,89 sek. Po pirmosios dienos S.Bilio sąskaitoje 5,5 taško (55–56 vieta bendroje MVP įskaitoje).

8. New York Breakers (2) 2 tšk. – 3.30,94

Naujausiame ISL sezone būtent 4×100 m kompl. būdu estafečių nugalėtojai turi teisę nuspręsti, kokiu plaukimo stiliumi teks komandoms įveikti antrąją varžybų dieną vyksiančias „skins“ rungtis (eliminavimo raundus). „LA Current“ nusprendė, kad vyrai plauks nugara, o moterų estafetės nugalėtoja – „Cali Condors“ komanda – išrinko plaukimą krūtine.

Puikiai lygoje startavo Danas Rapšys. Panevėžietis dalyvavo vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Jis užtikrintai lyderiavo visos distancijos metu ir nesulaukęs didesnės konkurencijos finišavo pirmas per 3 min. 39,36 sek. Praėjusiame ISL sezone greičiau plaukė tik australas Elijah Winnington („London Roar“). D.Rapšiui priklausantis Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra 3 min. 33,20 sek.