ISL

ISL finale triumfavo S. Bilio atstovaujama „Energy Standard“ komanda

logo last
„Energy Standard“ISL nuotr.
logo last   Las Vegasas, JAV  
  Gruodžio 2021 d.   
  25 m baseinas   
  Rezultatai: 1 diena | 2 diena   
 
Pirmasis Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) sezonas šį savaitgalį finišavo Las Vegase (JAV). Dėl stipriausios plaukimo komandos vardo čia varžėsi 4 geriausios debiutinio lygos sezono komandos – „LA Current“, „Cali Condors“, „London Roar“ ir „Energy Standard“.
 

Po pirmosios dienos Las Vegase lyderiavusi „Energy Standard“ komanda, kurios sudėtyje ir vienintelis lygoje dalyvaujantis lietuvis Simonas Bilis, savo persvarą įpusėjus šeštadienio varžyboms buvo išbarsčiusi. Prieš prasidedant lemiamoms eliminavimo lenktynėms (skins) priekyje buvo „London Roar“ plaukikai:

  1. London Roar – 406
  2. Energy Standard – 383.5
  3. Cali Condors – 381.5
  4. LA Current – 300

Visgi, „London Roar“ savo pranašumo neišsaugojo, o puikiai paskutinėje rungtyje pasirodžiusių švedės Sarah Sjöström ir prancūzo Florento Manaudou pelnyti taškai buvo lemiami ir „Energy Standard“ komandai atnešė pergalę.

Galutinė komandų įskaita:

  1. Energy Standard – 453.5
  2. London Roar – 444.0
  3. Cali Condors – 415.5
  4. LA Current – 318.0
 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ENERGY STANDARD (@energystandard) on

Naudingiausiu finalo plaukiku (MVP) tapo amerikietis Caelebas Dresselas („Cali Condors“), surinkęs 121.0 tšk., o debiutinio ISL sezono MVP titulas atiteko S.Sjöström („Energy Standard“) – 243.5 tšk. C.Dresselas (240.0 tšk.) nuo jos atsiliko tik 3.5 taško.

Simonas Bilis sekmadienį plaukė mišrioje estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi ir kartu su komandos draugais baltarusiu Sergejumi Ševcovu bei kanadietėmis Kayla Sanchez ir Panny Oleksiak finišavo pirmieji per 3 min. 15,97 sek. S.Bilis plaukė pirmajame etape ir savo atkarpą įveikė per 46,74 sek. 

20202021 metų ISL sezonas startuos po Tokijo olimpinių žaidynių ateinančių metų rugsėjį ir tęsis iki balandžio. Iš viso bus sužaistos 27 varžybos, o prie keturių Europos ir keturių Amerikos komandų turėtų prisijungti ir dar bent du naujai suburti plaukimo klubai. 

{slider title=”Pirmosios dienos apžvalga” open=”false”}

Pirmąją varžybų dieną geriausiai sekėsi Simono Bilio atstovaujamai „Energy Standard“ ekipai, kuri kol kas pirmauja, surinkusi 219 taškų. Antri – „Cali Condors“ plaukikai (205,5 tšk.), nuo kurių visai nedaug atsilieka „London Roar“ komanda (202 tšk.). Prasčiausiai pirmasis finalo vakaras susiklostė „LA Current“ sportininkams – jų sąskaitoje kol kas 185,5 taško.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by International Swimming League (@iswimleague) on

Simonas Bilis vakar savo komandai padėjo dvejose estafetėse. Vyrų 4 x 100 m kompleksiniu būdu rungtyje S. Bilis kartu rusais Jevgenijumi Rylovu, Antonu Čiupkovu ir japonu Daiya Seto finišavo 7-i per 3 min. 24,09 sek. Lietuvis plaukė paskutiniajame etape ir 100 m laisvuoju stiliumi įveikė per 45,80 sek. – greičiausiai tarp kitų dalyvių. Nugalėjo antroji „Energy Standard“ komanda (3.21,24). Iš viso ši rungtis „Energy Standard“ plaukikams atnešė 22 taškus.

S. Bilis taip pat plaukė ir vyrų 4 x 100 m laisvuoju stiliumi estafetėje, kur drauge su rusais Klimentu Kolesnikovu, Ivanu Giriovu ir britu Benu Proudu užėmė 3-ą vietą.

Simonas 2019 12 21

Simonas BilisStop kadras.

Pirmąjį estafetės etapą S. Bilis įveikė per 47,18 sek., o jo komanda finišavo per 3 min. 6,43 sek. Estafetę laimėjo „London Roar“ pirmoji komanda (3.05,11).

Pirmasis vakaras Las Vegase buvo pažymėtas net dviem pasaulio rekordais – vyrų 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje pasaulio rekordą pasiekė D.Seto (3.54,81), kuris pagerino prieš 9 metus užfiksuotą amerikiečio Ryano Lochte rezultatą. Pasaulio rekordą pagerino ir amerikietis Caelebas Dresselas – jis 50 m laisvuoju stiliumi įveikė per 20,24 sek.

Naudingiausio plaukiko (MVP) įskaitoje šiame etape kol kas lyderiauja C. Dressel (52 tšk.), tačiau bendroje sezono įskaitoje su 171 tašku jis vis dar pralaimi „Energy Standard“ vice kapitonei švedei Sarah Sjöström (188,5 tšk.).

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by International Swimming League (@iswimleague) on

Kas tapo debiutinio ISL lygos sezono naudingiausiu plaukiku bei kuri komanda galės džiaugtis nugalėtojos trofėjumi, paaiškės naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Tiesioginę transliaciją iš Las Vegaso (JAV) stebėkite šeštadienį nuo 23.00 val. per Eurosport 2 kanalą. Daugiau apie ISL skaitykite čia.

{/sliders}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai