ISL

Pirmojo ISL sezono finišas Las Vegase

Simonas Bilis

ISL nuotr.

Savaitgalį, gruodžio 2021 dienomis, Las Vegase (JAV) įvyks finalinis inauguracinės Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) etapas. Į jį pateko tik keturios pajėgiausios sezono komandos – „LA Current“, „Cali Condors“, „London Roar“ ir „Energy Standard“.

Simonas BilisVienintelis iš lietuvių lygoje debiutavęs Simonas Bilis („Energy Standard“) po gana sėkmingai susiklosčiusio Europos čempionato trumpajame (25 m) baseine negrįžo į Lietuvą ir likusį laiką skyrė pasiruošimui finalinėms ISL varžyboms.

Per tris lygos etapus S. Bilis savo komandai padėjo ne kartą sėkmingai plaukdamas estafetėse, o kol kas vienintelį individualų startą (100 m l. stiliumi rungtyje) Indianapolyje lietuvis taip pat išnaudojo puikiai, nusileidęs tik komandos kapitonui pietų afrikiečiui Chad le Clos.

Kokių planų sezono finale lietuviui turi vyriausiasis komandos treneris ir strategas James Gibson, pamatysime jau penktadienį.

Nors „Energy Standard“ debiutiniame lygos sezone ne kartą įrodė savo pranašumą ir įveikė kitas ekipas tiek Indianapolyje ir Neapolyje, tiek ir Londone, skelbti užtikrintą komandos pergalę dar būtų gerokai per anksti.

Kur kas aiškesnė situacija pagrindinio MVP prizo dalybose. „Energy Standard“ vice kapitonė švedė Sarah Sjöström (151,5 tšk.) turi realius šansus tapti sezono MVP ir pelnyti 50 tūkst. JAV dolerių. Lyderių lentelėje Švedijos plaukimo žvaigždė prieš finalinį etapą yra pirma ir lenkia komandos draugą Chad le Clos (132,0 tšk.) bei australę Emmą McKeon (125,0 tšk.), atstovaujančią „London Roar“ ekipai.

Toliau rikiuojasi du „Iron“ komandos atstovai  rusas Vladimir Morozov (121,5 tšk.) ir vengrė Katinka Hosszú (120,5 tšk.), tačiau jiems šiųmetinis ISL sezonas jau baigtas – „Iron“ plaukikai į finalinį etapą neprasibrovė. Amerikietis Caeleb Dressel kol kas su 119,0 taškų yra 6-as (4-as iš toliau besivaržančiųjų), ir jeigu ne jo praleistas etapas Indianapolyje, už „Cali Condors“ komandą plaukiantis C. Dressel greičiausiai būtų dar arčiau lyderių.

Tiesa, mačas Las Vegase išsiskirs tuo, kad plaukikų finaliniame etape surinkti taškai dvigubės. Dukart didės ir piniginis prizas, skiriamas naudingiausiam etapo plaukikui – vietoj įprastų 5 tūkst. JAV dolerių jam atiteks 10 tūkst. Todėl intriga, kas taps naudingiausiu ISL sezono plaukiku, vis dar išlieka.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by LTU Swimming (@ltuswimming_official) on

Primename, kad visi Tarptautinės plaukimo lygos etapai rengiami 25 m ilgio baseinuose. Varžybos vyksta be paruošiamųjų plaukimų – tik finalai, o kiekvienoje rungtyje startuoja po du komandų deleguotus plaukikus (arba po dvi suformuotas komandas estafetėse). Visą techninę informaciją galite rasti čia.

***

Kaip yra skaičiuojami komandiniai taškai?

Individualiose rungtyse (estafetėse taškai dvigubinami):

Vieta 1 vieta 2 vieta 3 vieta 4 vieta 5 vieta 6 vieta 7 vieta 8 vieta DNF DSQ DNS
Taškai 9 7 6 5 4 3 2 1 -2 -4

Plaukikai, distanciją įveikę lėčiau negu nustatyti varžybų normatyvai, netenka 1 taško (estafečių komandos – 2 taškų).

Eliminavimo (skin races) lenktynėse, kai pertrauka tarp raundų – 3 min.:

  Vieta DNS DNF DSQ 8 vieta 7 vieta 6 vieta 5 vieta 4 vieta 3 vieta 2 vieta 1 vieta
Raundas 1 Taškai -4 -2 1 2 3 4    
Raundas 2 Taškai -8 -4   10 12  
Raundas 3 Taškai -12 -6   21 27

 

Finalinį ISL varžybų etapą tiesiogiai iš Las Vegaso stebėkite penktadienį nuo 22.45 val. ir šeštadienį nuo 23.00 val. per Eurosport 2 kanalą. Daugiau apie ISL skaitykite čia.

 
 
 
View this post on Instagram

Everyone is ready! Less than 24 hours to go! . #isl2019 #aquapower #swimming

A post shared by ENERGY STANDARD (@energystandard) on

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai