Varžybos

Lietuvos jaunimo rinktinė nugalėjo Poznanėje, rekordą pagerino E.Kapočius

kapocius su treneriu poznane

Tęsianti pasiruošimą birželio mėn. pabaigoje prasidėsiančiam Europos jaunimo čempionatui Netanijoje (Izraelyje), Lietuvos jaunimo rinktinė, sudaryta iš 1999-2003 m. gimimo plaukikų, triumfavo tris dienas vykusiose tarptautinėse plaukimo taurės varžybose Poznanėje, Lenkijoje.

Komandų įskaitoje ji užėmė pirmąją vietą, aplenkusi daugiau nei 70 komandų iš 5 valstybių  be šeimininkės Lenkijos ir Lietuvos, čia taip pat varžėsi plaukikai iš Latvijos, Baltarusijos ir Ukrainos.

Lietuvos jaunimo rinktinei varžybose atstovavę jos kandidatai iškovojo 26 apdovanojimus, iš kurių – 11 aukso. Po dvi rungtis laimėjo Darijus Astrauskas, Greta Gataveckaitė ir Kotryna Teterevkova.

Lietuvos rinktinę į varžybas Lenkijoje lydėjo treneriai Giedrius Martinionis ir Michailas Romanovskis. Galutinė jaunimo rinktinės sudėtis Europos čempionatui paaiškės birželį, pasibaigus Lietuvos jaunimo-jaunių čempionatui Alytuje.

Lenkijoje krito ir vienas Lietuvos jaunuolių iki 17 m. rekordas. Jo autorius – Ignalinos plaukimo klubo atstovas Erikas Kapočius. Išvakarėse laimėjęs auksą ir buvęs visai šalia geriausio Lietuvos rezultato 200 m kompleksiniame plaukime, paskutinę varžybų dieną jis buvo nepralenkiamas dvigubai ilgesniame nuotolyje ir jį įveikė rekordiniu greičiu – per 4 min. 27,77 sek.

Puikiai varžybose Poznanėje pasirodė dvi dalyvausios Kauno plaukimo mokyklos, į miesto sąskaitą įdėjusios 9 tauriausio metalo medalius. Viso kauniečiai ant nugalėtojų pakylos lipo net – 28 sykius. Jų gretose du kartus savo plaukimuose triumfavo Gytis Stankevičius ir Deividas Ivanauskas.

Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro komanda iškovojo 13 medalių (4 aukso). Alytaus sporto ir rekreacijos komanda surinko 4 medalius.

Šalies plaukikai išsiskyrė vyrų 16 m. ir vyresnių amžiaus grupės 100 m plaukimo nugara rungtyje. Iš 10 finale dalyvavusių sportininkų, jie pasidalino pirmas aštuonias vietas.

Visas vietas ant podiumo Lietuvos komandų atstovai toje pačioje amžiaus grupėje užėmė 50 ir 100 m plaukimuose laisvu stiliumi, taip pat – 200 m nugara ir 50 m peteliške rungtyse.

Analogiškoje moterų amžiaus grupėje lietuvaitės niekam nepaliko vilčių plaukiant 50 m krūtine nuotolį.