Varžybos

Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių starte pagerintas geriausias pasaulio sezono rezultatas

Ketvirtadienį Kauno „Girstučio“ plaukimo baseine prasidėjusiose Atvirose Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybėse išdalinti pirmieji medalių komplektai.

Du aukso medalius iškovojo geriausia šalies plaukikė Rūta Meilutytė. Ji be didesnių sunkumų laimėjo 50 m plaukimą krūtine, pagerindama geriausią sezono rezultatą pasaulyje ir įvykdydama rungties pasaulio čempionato A normatyvą – 30,73 sek. Antroje vietoje liko Agnė Šelekaitė (32,97 sek.), bronza atiteko Baltarusijos atstovei Juliai Lemke (33,07 sek.).

R.Meilutytė neturėjo lygių ir 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Finale ji distanciją įveikė per 25,98 sek., aplenkdama geriausią laiką kvalifikaciniame plaukime pasiekusią Dianą Jaruševičiūtę (26,31 sek.) ir Robertą Kuzaitę (27,34 sek.).

Po plaukimų sportininkė džiaugėsi gerėjančiais rezultatais, nepaisant didelių pastaruoju metu krūvių treniruotėse. „Smagu greičiau plaukti nei Belgijoje. Nors ir sunkus treniruočių periodas, sugebėjau pagerinti 50 m krūtine laiką ir plaukti netoli savo geriausio laiko 50 m laisvu stiliumi rungtyje. Antros varžybos šiais metais, tai pasirodymą vertinu labai gerai“, – sakė R.Meilutytė.

Pergalingai pirmenybes pradėjo ir olimpietis Danas Rapšys. Panevėžietis plaukikas 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje priartėjo prie jam pačiam priklausančio Lietuvos rekordo, iki kurio pritrūko 0.24 sek. – 1.47,62 sek. Sidabrą iškovojo Povilas Strazdas (1.53,62 sek.), bronzą – Tomas Sungaila (1.56.13 sek.).

„Tokiam pasiruošimo etape labai gerai praplaukiau, nes stipriai ruošiamės, daug dirbame, o rezultatas yra arti rekordo. Manau, kad ateityje, pasaulio čempionate, tikrai bus rekordas ir bus žymiai geriau“, – pozityviai į priekį po plaukimo žiūrėjo D.Rapšys, pasiektu rezultatu įvykdęs pasaulio čempionato A normatyvą.

Atkakliausiai pirmąją pirmenybių dieną vyko vyrų 200 m plaukimo krūtine rungtis, kurios distancijos paskutiniuose centimetruose pergalę išplėšė Andrius Šidlauskas (2.16,81sek.), aplenkęs Valdą Abalikštą (2.17,03 sek.). Bronzą po ne mažiau atkaklios kovos iškovojo Mantas Lisauskas (2.24,17 sek.), finiše įveikęs Eriką Kapočių.

Moterų 200 m peteliške rungties favoritės vardą patvirtino Beatričė Kanapienytė. Jos laikas – 2.22,42 sek. Antroji vieta atiteko Dominykai Rapšytei, trečia liko Alinaa Taran. Perpus trumpesnę vyrų plaukimo peteliške rungtį užtikrintai laimėjo Deividas Margevičius (53,25 sek.), aplenkęs Baltarusijos atstovus Aleksėjų Lichko ir Denisą Semakovičių.

Pirmenybių nugalėtojais taip pat tapo Greta Gateveckaitė 400 m l. stiliumi (4.35,02 sek.), Erikas Kapočius 400 m komp. plaukimu (4.42,87 sek.), Erika Martišiūtė 400 m komp. plaukimu (5.08,35 sek.), Gytis Stankevičius 50 m nugara (25.51) ir Meda Kulbačiauskaitė 100 m nugara (1.05,59 sek.).

Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda laimėjo tiek vyrų (3.31,43 sek.), tiek moterų (4.01,99 sek.) 4 x 100 m estafetes laisvuoju stiliumi.

Klaipėdos Gintaro sporto centro auklėtinis Davill Pancerevas estafetės 4 x 100 m l.stiliumi pirmajame etape pagerino 100 m l.stiliumi nuotolio Lietuvos berniukų rekordą iki 13 m. – 57,62 sek.

Rekordinės pagal dalyvių skaičių žiemos pirmenybės baigsis šeštadienį.