Varžybos

LPF taurės varžybų laukia naujovės

Lapkričio 15­–16 dienomis Vilniaus Fabijoniškių baseine vyks Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) komandinės taurės varžybos. Praėjusiame LPF Vykdomojo komiteto posėdyje buvo patvirtinti varžybų nuostatai, kuriuose šiemet nemažai reikšmingų pakeitimų.

Vieta. Tai bus pirmosios LPF organizuojamos plaukimo varžybos šalies sostinėje nuo pat 2008 metais vykusio Lietuvos čempionato.

„Įprastai trumpo vandens sezone varžybas organizuodavome Anykščiuose. Metams bėgant, situacija gerėjo ir šiandien jau turime platesnį pasirinkimą. Nutarėme praplėsti nacionalinių varžybų geografiją ir LPF taurę šiais metais surengti Vilniuje, Fabijoniškių baseine,“ – teigia LPF prezidentas Emilis Vaitkaitis.

Dalyviai. Dėl ribotos erdvės būsimose varžybose galės startuoti tik LPF juridinių narių komandos. Vardinį pakvietimą gavo tik Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras.

„Atsižvelgę į tai, kad Fabijoniškių baseinas yra gana nedidelis, nusprendėme apriboti LPF taurės dalyvių skaičių, čia pakviesdami dalyvauti tik plaukimo federacijos juridinius narius. Per metus federacijos narių skaičius išaugo nuo 17 iki 25. Prisijungė beveik visi pakviestieji. Federacijos komandinės taurės varžybose taip pat išimtinėmis teisėmis dalyvaus ir puikius rezultatus demonstruojantys Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikai. Tikimės, kad ateityje „Gintaro“ SC taip pat prisijungs prie mūsų,“ – sako E. Vaitkaitis.

Komandos. Kadangi varžybos komandinės, LPF taurę laimės pati pajėgiausia komanda, mokykla ar klubas Lietuvoje. Starto mokestis taip pat komandinis ir priklausys nuo plaukikų skaičiaus joje. Maksimalus plaukikų skaičius vienoje komandoje – 40. Jeigu mokykla ar klubas negali surinkti pilnos komandos, yra galimybė jungtis į bendras komandas su mažomis mokyklų, miestų ar klubų komandomis. Įskaitiniai komandiniai taškai bus renkami tik plaukimo rungčių finaluose. Geriausių 3 komandų visi nariai bus apdovanoti prizais. Jų gaus tiek, kiek plaukikų buvo komandoje, t. y. maksimaliai 40 prizų už I, II ir III vietas.

Bet tai, dar ne visos naujovės. Pateikiame pakeitimus, į kuriuos taip pat verta atkreipti dėmesį:

7.2. Visuose nuotoliuose vykdomi parengiamieji (kvalifikaciniai) ir „A“ finaliniai plaukimai.

„Vykdomų varžybų patirtis ir analizė leido pastebėti, kad rengdami „A“, „B“, „C“ finalus suteikiame papildomą galimybę sportininkams startuoti vakare, tačiau tuo pačiu jiems darome ir meškos paslaugą, taip įpratindami atiduoti ne visas jėgas parengiamuosiuose plaukimuose. Turime rimtų problemų tarptautinėse varžybose, kai plaukikai, neturėdami įpročio greitai plaukti ryte, nepatenka į plaukimo pusfinalius ar finalus. Nusprendėme atsisakyti vykdyti atskirus „C“ ir „B“ finalus ir pamatyti, ar sportininkai gali pademonstruoti gerus rezultatus ne tik vakarinėje varžybų dalyje,“ – sprendimą aiškina federacijos prezidentas.

7.4. Finaliniuose plaukimuose gali dalyvauti tik 2 greičiausi sportininkai iš tos pačios sporto mokyklos/klubo/komandos.

„To taip pat nesame darę anksčiau. Pirmąkart finaluose plauks tik po du to paties klubo atstovus. Norime paskatinti vidinę tarpusavio konkurenciją, kad jau parengiamuosiuose plaukimuose plaukikai plauktų visu 100%. Nors pats sprendimas naujas, tai jokia naujiena – dažnai tarptautinių varžybų pusfinaliuose ir finaluose leidžiama startuoti ne daugiau dviejų sportininkų iš tos pačios šalies,“ – sako E. Vaitkaitis.

8.2.2. trys merginos ir trys vaikinai, pasiekę̨ aukščiausius rezultatus pagal FINA taškų̨ skaičiavimo lentelę parengiamuosiuose plaukimuose, susumavus trijų̨ rungčių̨ reitingo taškų̨ sumas (taškai skaičiuojami tik individualių rungčių̨ nuotoliuose), apdovanojami piniginiais prizais: I vieta – 300€, II vieta – 200€, III vieta – 100€.

„Norime, kad ir patys klubai skatintų savo sportininkus plaukti greitai. Natūralu, kad komandos siekia išvysti savo plaukikus, dalyvaujančius finaluose ir iškovojančius kuo aukštesnes vietas, taip pelnydami įskaitinių komandinių taškų. Todėl tikimės, kad finansinė paskata ryte greitai plaukiantiems plaukikams taip pat prisidės prie geresnių sportininkų rezultatų,“ – teigia E. Vaitkaitis.

(!) Varžybų teisėjai. Dar vienas iš svarbesnių pakeitimų – komandos, kurių sudėtyje bus daugiau kaip 10 sportininkų, privalės el. paštu iki 2019 m. lapkričio 7 d. 24.00 val. pateikti kvalifikuoto teisėjo kandidatūrą. Varžybų organizatoriai pagal poreikį patvirtins deleguotų teisėjų teisėjavimą arba neteisėjavimą varžybose, atsakydami el. paštu iki 2019 m. lapkričio 10 d. 24.00 val. Komandos, nepateikusios teisėjo kandidatūros teisėjauti varžybose, turės sumokėti 100 € varžybų teisėjo mokestį (mokestis įtraukiamas į taurės dalyvio komandinio mokesčio sąskaitą).

Primename, kad techninės paraiškos pateikiamos iki 2019 m. lapkričio 7 d. 24.00 val., o keitimai ir (ar) išbraukimai galimi iki 2019 m. lapkričio 13 d. 13.00 val.

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai