PČ Budapest 2017

Pasaulio čempionato 2-a diena: finalas, pusfinaliai, Lietuvos rekordai

Antroji pasaulio čempionato diena Budapešte buvo pažymėta pirmuoju Lietuvos rinktinei finalu, dviejų rungčių pusfinaliais bei dviem pagerintais Lietuvos rekordais.

Išvakarėse fantastiškai pasirodęs 100 m plaukimo krūtine atrankoje ir pusfinalyje ir pagerinęs savo asmeninį rezultatą, visus lūkesčius viršijęs Andrius Šidlauskas tapo pirmuoju rinktinės plaukiku, iškovojusiu teisę plaukti šių metų čempionato finale.

Jame panevėžietis nuotolį įveikė per 59,21 sek. ir, aplenkęs porą varžovų, užėmė aukštą šeštą vietą. Iki podiumo A.Šidlauskui pritrūko 0,16 sek.

„Plaukti su geriausiais planetos plaukikais labai patiko. Tai motyvuoja nesustoti ir ateityje stengtis dar labiau. Gal ir galėjau pasiekti dar geresnį rezultatą, tačiau ir šis yra labai geras“, – sakė pasaulio čempionato debiutantas.

Kritikus atrankos plaukime nutildžiusi Rūta Meilutytė pateko į 100 m krūtine plaukimo finalą. Ryte ji pagerino savo geriausią šio sezono rezultatą (1 min. 05,81 sek.) ir be didesnių sunkumų pateko į rungties pusfinalį.

Jame tituluočiausia šalies plaukikė plaukė dar greičiau – 1 min. 05,06 sek ir užtikrintai žengė į finalą. Tai ketvirtasis rezultatas olimpietės karjeroje. Tokį tempą paskutinį kartą R.Meilutytė demonstravo dar 2013 m., kuomet pavyko pagerinti pasaulio rekordą. Plaukimu sportininkė liko patenkinta.

„Pirmąją dieną savo tikslus pasiekiau, todėl esu labai patenkinta. Rytoj stengsiuosi atiduoti visas jėgas. Reikia galvoti tik apie savo pasirodymą, nes visos varžovės finale pretenduoja į medalius “, – tvirtino R.Meilutytė.

Į 200 m laisvu stiliumi rungties pusfinalį patekęs Danas Rapšys tai padarė rekordiniu tempu. Panevėžietis nuotolį atrankoje nuplaukė per 1 min. 46,93 sek., pagerindamas sau priklausiusį Lietuvos rekordą.

Pusfinalio plaukime jis parodė, kad ryte išnaudojo ne visus rezervus ir geriausią šalies rezultatą pagerino dar sykį.

„Nors nepavyko patekti į finalą, savo pasirodymu esu patenkintas. Atrankoje išnaudojau daug jėgų, bet vakare visada plaukiu greičiau. Norėjau patekti į finalą, bet dar sykį pagerinti savo rezultatą irgi yra gerai“, – kalbėjo D.Rapšys.

Dar vienas Lietuvos rekordas buvo pagerintas moterų 100 m nugara atrankoje. Sau priklausiusį geriausią šalies rezultatą pagerino ir Ugnė Mažutaitytė. JAV studijuojanti plaukikė distancijoje užtruko 1 min. 02,02 sek. Deja, to patekti į rungties pusfinalį neužteko, bendroje įskaitoje Lietuvos plaukikė užėmė 27-ą vietą.

Nepaisant to, lietuvaitė liko patenkinta savo pasirodymu, kurio nesugadino ir plaukimo metu į akį patekusi blakstiena.

„Viskas buvo labai gerai. Nieko neatsimenu, kaip ten ką baseine padariau, tačiau pasiektas laikas yra puikus, todėl nekantriai laukiu 200 m plaukimo“, – šypsojosi U.Mažutaitytė.

Arti savo geriausio rezultato toje pačioje vyrų rungtyje buvo Gytis Stankevičius. 100 m. jis įveikė per 55,80 sek. ir į pusfinalį neprasimušė, užimdamas 25-ą vietą.

Pats plaukikas nebuvo visiškai patenkintas savo pasirodymu, kuriam koją pakišo jaudulys, tačiau prieš antrąjį savo startą buvo nusiteikęs optimistiškai.

„Per apšilimą jaučiausi labai gerai, tačiau prieš startą jaudulys padarė savo. Manau, kad šiek tiek per daug jaudinausi, nes tai – pirmasis startas pasaulio čempionate. Tačiau savo pasirodymą vertinu visai neblogai, pasiektas rezultatas labai arti mano asmeninio rezultato. Manau, kad perpus trumpesnėje distancijoje turėčiau pasirodyti geriau“, – tikėjosi G.Stankevičius.

Trečią čempionato dieną visų dėmesį trauks R.Meilutytės kova 50 m krūtine finale, kuris įvyks vakarinėje programos dalyje. Ryte antroje savo atrankoje kovos Giedrius Titenis, plauksiantis 50 m krūtine, pirmasis startas čempionate laukia Deivido Margevičiaus, kuris plauks 200 m peteliške.

Lietuvos rinktinės rezultatų suvestinė

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai