PČ Budapest 2017

Pasaulio čempionato 6-a diena: pirmasis D.Rapšio finalas

Išvakarėse dusyk Lietuvos rekordą gerinęs Danas Rapšys 200 m plaukimo nugara rungtyje užėmė aukštą 8-ą vietą. Pirmajame savo karjeros pasaulio čempionato finale plaukęs panevėžietis į pusfinalį pateko trečiuoju rezultatu, o jame iškovojo paskutinį bilietą ir teisę kovoti su plaukimo elitu.

Finale 22-ejų metų plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 59,96 sek., bet savo pasirodymo Budapešte nebaigė – sekmadienį jo dar laukia startas estafetėje.

Po kol kas svarbiausio savo finalo karjeroje D.Rapšys buvo santūrus.

„Tikėjausi kažkiek geresnio laiko, nes praplaukiau neblogai. Paskutiniuose metruose jau pasijautė nuovargis. Pradėjau greičiau, kaip ir plavanau, tačiau pabaiga kainavo daug. Atsiliepė ir 200 m laisvu stiliumi startas, ir pirmi du plaukimai nugara, kurie taip pat buvo maksimalios iškrovos. Seniai tokio dalyko neturėjau. Finale pusė varžovų savo rezultatus pablogino, tačiau kai kuriems jų užteko, kai kuriems ne“, – sakė trečiasis Lietuvos rinktinės finalininkas.

Ryte antrankos plaukimuose varžėsi išskirtinai „amerikietiškoji“ Lietuvos rinktinės dalis – visu trys už Atlanto studijuojantys plaukikai.

Geriausiai iš jų sekėsi Ugnei Mažutaitytei, kuri, nepaisant peršalimo, sugebėjo pasiekti geriausią asmeninį sezono rezultatą 200 m plaukimo nugara rungtyje, įveikdama nuotolį per 2 min. 14,07 sek. bei užimdama 22-ą vietą.

„Deja, pastarąsias dvi dienas karščiavau, vis dar peršti gerklę ir užgulta nosis. Prieš startą tikrai blogai jaučiausi – pykino ir skaudėjo kūną. Todėl savo plaukimo niekaip negaliu vertinti. Antroje jo pusėje padirbėti jėgų neužteko. Man liūdna ir gaila, nes buvau tikrai pasiruošusi“, – dėl nesusiklosčiusios antrosios rungties apgailestavo lietuvaitė.

Antrajame savo starte į finalą neprasimušė ir Simonas Bilis. Nors 50 m laisvo stiliaus sprintas jam susiklostė kiek sėkmingiau nei dvigubai ilgesnio nuotolio rungtis, plaukikui nepavyko priartėti prie savo geriausio rezultato – 22,51 sek. ir 29-a vieta bendroje įskaitoje.

„Po klaidos starte pasivyti varžovus nepavyko, nors vėliau plaukiau neblogai. Klaida kainavo per daug“, – konstatavo S.Bilis.

Paskutinėje savo rungtyje šiame čempionate plaukė Tadas Duškinas. Įveikęs pusę 100 m peteliške distancijos, jis buvo antras, tačiau tempo neišlaikė ir savo plaukime užėmė 9-ą, o bendroje įskaitoje – 45-ą vietą.

„Sunku pasakyti, ko pritrūko. Nuo pat starto nesijautė lengvumo plaukiant, tad jau pačioje pradžioje išnaudojau nemažai jėgų ir antroje pusėje jų tiesiog nebeliko“, – po finišo sakė T.Duškinas.

Jis po pasaulio čempionato atostogauti dar negalės ir drauge su U.Mažutaityte dalyvaus rugpjūčio 19-30 dienomis vyksiančioje pasaulio vasaros Universiadoje Taipėjuje.

Po šios dienos startų tapo aišku, kurie Lietuvos rinktinės plaukikai gins šalies garbę 4 x 100 m kombinuotame estafetės plaukime. Jame nugara plauks D.Rapšys, krūtine – Andrius Šidlauskas, peteliške – Deividas Margevičius, o laisvu stiliumi – S.Bilis.

Šeštadienį ryte atrankoje kovos du Lietuvos rinktinės nariai: Rūta Meilutytė plauks 50 m laisvu stiliumi ir 50 m krūtine, o Gytis Stankevičius – 50 m nugara.

Lietuvos rinktinės rezultatų suvestinė

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai