PČ Budapest 2017

Pasaulio čempionato 7-a diena: R.Meilutytė pateko į antrąjį finalą

Rūta Meilutytė neturėjo didesnių problemų patekti į antrąjį savo finalą pasaulio čempionate Budapešte. Lietuvos rinktinės lyderė pusfinalyje pasiekė ketvirtą rezultatą ir paskutinę varžybų dieną kovos dėl medalio 50 m plaukimo krūtine rungtyje.

Atrankoje pasaulio rekordininkė pasiekė geriausią savo sezono rezultatą, nuotolį įveikdama per 30,57 sek. ir užfiksuodama šeštąjį rezultatą tarp visų dalyvių. Pusfinalyje R.Meilutytė plaukė dar greičiau ir, į priekį praleidusi tris varžoves, užtikrintai iškovojo teisę varžytis finale – 30,40 sek.

„Buvo klaidelių, bet esu patenkinta pasiektu rezultatu. Rytoj iš visų jėgų stengsiuosi čempionatą užbaigti kuo geriau“, – žaidėjo R.Meilutytė, 100 m plaukime jau iškovojusi ketvirtą vietą.

Ryte, prieš pradėdama kovą plaukimo krūtine rungtyje, lietuvaitė jėgas išbandė ir 50 m sprinte laisvu stiliumi. Distancijoje užtrukusi 26,03 sek. ji užėmė 37-ą vietą bendroje įskaitoje.

Antroje savo rungtyje čempionate startavo Gytis Stankevičius. Prieš penkias dienas įveikęs 100 m nugara, perpus trumpesnį nuotolį jis nuplaukė per 25,90 sek. ir įsikūrė 35-oje vietoje.

Plaukikas savo rezultatu neliko patenkintas, tačiau tikėjosi, kad didžiulė motyvacija padės savo realizuoti ateityje laukiančiuose startuose – Pasaulio taurės etape Berlyne bei pasaulio vasaros Universiadoje.

„Rezultatas netenkina visiškai. Galbūt, iš to per didelio noro taip ir gavosi. Treneriai sakė, kad buvo per aukštas tempas ir dėl to nepadariau galingo grybšnio. Dabar ruošiuosi kitiems sezono startams. Turiu didelę motyvaciją ir ryžtą toliau stengtis ir ruoštis ateinantiems čempionatams“, – tvirtino G.Stankevičius.

Paskutinės čempionato dienos ryto atrankoje kompleksinio plaukimo estafetėje 4 x 100 m dėl bilieto į finalą kovos vyrų komanda (D.Rapšys – nugara, Andrius Šidlauskas – krūtine, Deividas Margevičius – peteliške, S.Bilis – laisvu stiliumi).

R.Meilutytė finale plauks vakarinėje plaukimų sesijoje.

Lietuvos rinktinės rezultatų suvestinė

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai