PČ Budapest 2017

Pasaulio čempionato finiše R.Meilutytė – ketvirta, estafetė – be lietuvių

Antrajame finale pasaulio čempionate Budapešte kovojusi Rūta Meilutytė antrą sykį iškovojo 4-ą vietą. Paskutiniame Lietuvos rinktinei starte 50 m plaukimo krūtine finale kovojusi pajėgiausia šalies plaukikė pasiekė geriausią sezono rezultatą, bet jo užlipti ant nugalėtojų pakylos neužteko.

Nuotolį ji įveikė per 30,20 sek., tuo tarpu visos trys medalius iškovojusios varžovės plaukė greičiau nei per 30 sek.

Pasaulio čempione tapusi amerikietė Lilly King antroje rungtyje auksą iškovojo pagerindama antrąjį Lietuvos rinktinės lyderei priklausiusį pasaulio rekordą – 29,40 sek. Savaitės viduryje ji triumfavo ir dvigubai ilgesnėje distancijoje.

„Tikėjau, kad galiu plaukti greičiau nei per 30 sek., todėl nusivylimo yra, bet prieš savo pasirodymą pasaulio čempionate vertinu gerai, esu patenkinta“, – savo rezultatus Budapešte apibendrino R.Meilutytė.

Iš Vengrijos plaukikė keliaus tiesiai į Rusijos sostinę Maskvą, kur startuos Pasaulio taurės pirmajame etape.

Ryte dėl patekimo į finalą 4 x 100 m kompleksinio plaukimo estafetės atrankoje kovojo vyrų kvartetas – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Simonas Bilis. Viso nuotoliu metu Lietuvos ketvertukas buvo plaukė artimu Lietuvos rekordui laiku.

Vis tik, jo pagerinti nepavyko, o bendroje įskaitoje užimta 17-ą vieta – 3 min. 36,75 sek.

„Kažkokio išskirtinio rezultato ir nesitikėjome, nes ne visi buvome pasiekę optimalią čempionatui formą, bet, tikiuosi, stengėmės ir padarėme tai, ką galėjome šiai dienai“, – po estasfetės kalbėjo D.Rapšys.

Lietuvos rinktinės rezultatų suvestinė

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai