PČ 25 m Doha

J.Ruddas: Pasaulio čempionatas Dohoje – preliudija į svarbesnes varžybas

N Doha 1

Olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės treneris Jonas Ruddas į Pasaulio plaukimo 25 m baseine čempionatą Dohoje (Katare) atvyko su dviem globotiniais iš Lietuvos ir rimtai nusiteikęs. Kataro sostinėje anglas nori ne tik matyti medalius ant jų kaklų, bet ir įvertinti pasirengimą kitąmet vyksiančiam Pasaulio čempionatui ilgame baseine.

“Atvykome į šias varžybas nusiteikę rimtai. Nors tai ir tik 25 m baseinas, tai – vistiek Pasaulio čempionatas. Rūta gins čempionės titulą dviejuose nuotoliuose, tad turi rimtai žvelgti į šias varžybas”, – sakė J.Ruddas antradienį, Pasaulio čempionato išvakarėse.

Plimute R.Meilutytę ir Mindaugą Sadauską treniruojantis specialistas labai tikisi, kad Rūta plauks greičiau nei per Pasaulio taurę Tokijuje ir Singapūre.

“Pasaulio taurei Rūta specialiai nesiruošė, ji naują sezoną pradėjo kiek vėliau, nes buvo išvykusi į trijų savaičių treniruočių stovyklą Prancūzijos aukštikalnėse. Dėl to turėjome kiek pakoreguoti savo treniruočių procesą trimis savaitėmis. Nemanau, kad Pasaulio taurė atspindėjo dabartines Rūtos galimybes. Šis Pasaulio čempionatas parodys mums gerokai daugiau”, – sakė J.Ruddas.

Pasak jo, jei Rūta plauks greičiau nei per Pasaulio taurę, galima tikėtis medalių. Tiesa, kokios spalvos britas neprognozavo, nes tai priklauso ir nuo R.Meilutytės varžovių.

“Ypač nuo Alios Atkinson, kuri, pasirodo, yra trumpo baseino specialistė, nors ilgame baseine pasaulio reitinguose neužima aukštos vietos, – sakė J.Ruddas. – Manau, kad tai bus geras iššūkis Rūtai, ypač kai neplaukia Julija Jefimova. Nežinau, ar varžybos su A.Atkinson Rūtai yra asmeninė konkurencija. Tai – gana naujas dalykas. Šiandien bet kuri gali laimėti. Tai priklauso nuo nedidelių dalykų – gero starto, gerų posūkių. Aišku, svarbus ir prichologinis dalykas”.

R.Meilutytė Dohoje plauks 50 ir 100 m krūtine, 50 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksinį plaukimą.

N Doha 1

Kataro sostinėje J.Ruddas akylai stebi ir kitą savo globotinį – lietuvį Mindaugą Sadauską, tik šįmet persikėlusį iš JAV į Plimutą. J.Ruddo teigimu, šis plaukikas į Pasaulio čempionatą atvyko patobulėjęs iškart keliais dalykais.

“Pirmiausia, jis tapo lieknesnis fizine prasme, atrodo atletiškiau. Taip pat išmoko kelių technikos dalykų, kurie jam patinka. Taip pat jam, regis, patinka dirbti drauge su Didžiosios Britanijos plaukimo rinktinės nariu Benu Proudu. Kai kada greičiau plaukia Mindaugas, kai kada Benas”, – aiškino J.Ruddas, pridėdamas, kad M.Sadauskas nori dar patobulinti savo startą.

Anot J.Ruddo, svarbiausias dalykas prieš šias varžybas yra tai, kad M.Sadauskas atvyko pozityviai nusiteikęs, jam patinka tai, ką jis daro.

“Jam patinka pasikeitimai ir mūsų treniruočių procesai. Jis treniruojasi mažiau, bet intensyviau. Aptariau tai su ir su Žilvinu Ovsiuku, Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu, jam patiko toks požiūris. Aišku, dar anksti ką nors kalbėti, nes M.Sadauskas treniruojasi Plimute vos tris mėnesius. Tačiau galiu teigti, kad mūsų santykiai yra labai geri. Man bus įdomu, kokį poveikį tai turės Kazanėje kitais metais vyksiančiame Pasaulio čempionate ilgame baseine. Šis Pasaulio čempionatas Dohoje yra savotiška preliudija”, – sakė J.Ruddas.

M.Sadauskas Dohoje ketina startuoti 50 ir 100 m laisvu stiliumi bei 50 m peteliške.

Be J.Ruddo auklėtinių Dohoje startuos ir dar keturi Lietuvos atstovai.

Europos vicečempionas Giedrius Titenis plauks 50, 100 ir 200 m krūtine. Danas Rapšys dalyvaus 100 ir 200 m varžybose nugara ir 200 m kompleksiniame plaukime. Tadas Duškinas plauks 50 ir 100 m peteliške bei 50 m laisvu stiliumi. Povilas Strazdas startuos 100, 200 ir 400 m plaukimuose laisvu stiliumi bei 100 m peteliške.

Be to, Lietuvos vyrai rungtyniaus 4 x 50 ir 4 x 100 m kombinuotose estefetėse.

plaukimocempscroller800x600giedrius

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai