PČ 25 m Doha

Pritrūko akimirkos: R. Meilutytė iškovojo pasaulio čempionato sidabro medalį

Kataro sostinėje Dohoje tęsiasi pasaulio plaukimo čempionatas trumpame (25 metrų) baseine. Pajėgiausia Lietuvos plaukikė 17-metė Rūta Meilutytė šeštadienį vakare dalyvavo moterų 100 m plaukimo krūtine finale ir iškovojo sidabro medalį.

Lietuvė distanciją įveikė per 1:02,46 ir liko antra. Beveik viso finalinio plaukimo metu pirmavusią mūsiškę finiše aplenkė pagrindinė varžovė – jamaikietė Alia Atkinson (1:02:36), kuri pakartojo Rūtai priklausantį pasaulio rekordą.

A.Atkinson pagerino penktadienį R. Meilutytės pasiektą pasaulio čempionatų rekordą. Bronzos medalis 100 m plaukimo krūtine finale atiteko olandei Moniek Nijhuis (1:4,03).

Tai buvo paskutinė olimpinės ir pasaulio čempionės rungtis čempionate Dohoje. Rūta šioje rungtyje gynė pasaulio čempionės titulą. Rungties pasaulio rekordą (1:02,36) ji pasiekė Maskvoje 2013 metų spalio 12 dieną.