PČ 25 m Doha

R.Meilutytė apgynė 50 m krūtine Pasaulio čempionės titulą

Pasaulio plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine olimpinė ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė 50 m krūtine rungties finale iškovojo aukso medalį.

Distanciją lietuvė įveikė per 28,84 sek. Pagrindinė varžovė Alia Atkinson iš Jamaikos buvo antra – 28,91 sek. Trečia liko olandė Moniek Nijhuis – 29,64 sek.

Geriausia Lietuvos plaukikė vos atgaudama kvapą džiaugėsi savo pasiektu rezultatu.

„Jo… Tikrai reikėjo man kažko pozityvaus, kad žinočiau, jog einu gera linkme treniruotėse ir sėkmingai ruošiuosi ateinančiam pasaulio čempionatui“, – po auksinio finišo kalbėjo R. Meilutytė.

Pasaulio plaukimo čempionatas, apie kurį kalba R. Meilutytė, vyks kitų metų vasarą Kazanėje, Rusijoje. Šis čempionatas vyks ilgajame baseine (50 m), sportininkai jame kovos ir dėl vietų 2016-ųjų olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire.

Pusfinalyje R. Meilutytė plaukė greičiau – 28,81 sek. ir pagerino čempionatų rekordą. Iki planetos rekordo, priklausančio amerikietei Jessicai Hardy, Lietuvos sportininkei pritrūko vos 0,01 sek.