PJOŽ Nanjing'14

Antrojo R.Meilutytės medalio Nanjinge teks palaukti

Nanjing 1

Rūtos Meilutytės startai antrosiose jaunimo olimpinėse žaidynėse Nandzinge antradienį vakare vėl sekė vienas po kito. Olimpinė ir pasaulio čempionė 100 m rungtyje krūtine geriausiu laiku pateko į finalą, o netrukus vėl nėrė į baseiną, bet 100 m laisvuoju stiliumi finale užėmė 5-ąją vietą, nuotolį įveikusi per 55,17 sek.

„Nesu nusivylusi, nes rezultatas yra neblogas, – po finišo lrytas.lt Nandzinge sakė R.Meilutytė. – Panagrinėsime su treneriu, ar ką nors buvo galima padaryti geriau.

Bet aukso aš ir nesitikėjau, nes mano pagrindinė rungtis yra krūtine, o nelaisvasis stilius. Na, galvojau, kad galima pakovoti dėl bronzos, bet merginos labai gerai plaukė.“

Nanjing 1Rūtos treneris Jonathanas Ruddas irgi nebuvo nusiminęs dėl 5-osios vietos: “Negaliu dėl ko nors pykti, tai antras geriausias Rūtos rezultatas šioje rungtyje. Visos septynios jos varžovės buvo laisvojo stiliaus specialistės. Kažin, ar jos sugebėtų plaukti krūtine, kad varžyųsi su Rūta.“

17-metei plaukikei Nandzinge nepavyko laimėti antrojo medalio Nandzinge, bet tai ji turėtų padaryti trečiadienį 100 m krūtine finale.

Pirmadienį R.Meilutytė įtikinamai laimėjo 50 m krūtine, artimiausią varžovę aplenkusi net 1,64 sek.

Startai. Antradienį Rūta vėl startavo tris kartus – ryte ji dar plaukė 100 m krūtine atrankos varžybose, kurie pasiekė antrą rezultatą.

R.Meilutytė laimėjo ketvirtąjį plaukimą – 1 min. 8,97 sek. Greitesnė atrankos varžybose buvo tik ukrainietė Anastasija Maliavina – 1 min. 8,91 sek. Ši sportininkė išvakarėse buvo ketvirta 50 m nuotolyje, kurį Rūta laimėjo.

Laisvasis stilius. 100 m laisvuoju stiliumi varžybose pirmadienį antrajame pusfinalyje ji buvo trečia, o tarp visų dalyvių rezultatas buvo ketvirtas – 55,46 sek.

Lietuvei teko plaukti praėjus apie 20 min. po 50 m krūtine finalo kuriame ji iškovojo auksą, bet dar pasiliko jėgų kitai rungčiai.

R.Meilutytė nesureikšmino tos detalės, kad jai finale teko šeštasis takas, o vienas iš viduriniųjų.

„Nemanau, kad tai svarbu. Vistiek visur tas pats vanduo“, – kalbėjo R.Meilutytė po apdovanojimo.

Greičiau pusfinalyje plaukė kinė Yuahn Qiu (54,78 sek.), australė Ami Matsuo (54,98), liuksemburgietė Julie Meynen (55,33).

Į finalą dar pateko rusės Darija Mulakajeva (55,53) ir Darija Ustinova (55,54), Honkongo atstovė Siobhan Haughey (55,56) ir kinė Duo Shen (55,62).