Varžybos

Prieš Europos čempionatą – šeši R. Meilutytės medaliai ir geriausias Pasaulio sezono rezultatas

Sekmadienį Didžiosios Britanijos mieste Šefilde baigėsi tarptautinės „British Gas ASA National Championships“ plaukimo varžybos (50 m baseine). Jose įspūdingai pasirodė olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė bei rekordininkė Rūta Meilutytė, iš viso iškovojusi šešis medalius (5 aukso ir 1 sidabro). Ji dalyvavo 17-18 metų amžiaus grupės rungtyse.

Paskutinę varžybų dieną 17-metė plaukikė varžėsi 100 m rungties krūtine finale. Ji nuotolį įveikė per 1:05.21 sek., pagerino sau pačiai priklausiusį pasaulio sezono rezultatą (1:05.63) ir be konkurencijos iškovojo aukso medalį. Antroje vietoje likusi Sarah Vasey nuo mūsiškės atsiliko 4 sekundėmis – 1:09.22 sek.

Atrankoje R. Meilutytė nuotolį įveikė per 1:11.05 min., o pusfinalyje laiką pagerino kiek daugiau nei keturiomis sekundėmis – 1:06.98 sek. Abiejuose plaukimuose ji buvo greičiausia iš visų sportininkių.

1:14.69

Kiek vėliau geriausia šalies plaukikė startavo 50 m laisvu stiliumi rungties finale. Ji čia taip pat buvo greičiausia (25.40 sek.) ir pasidabino dar vienu aukso medaliu. Nuotolį per 26.42 sek. įveikusi Eva Gliožerytė liko penkta.

Atrankoje R. Meilutytės laikas buvo 26.29 sek., o pusfinalyje – 25.99 sek. E. Gliožerytės – atitinkamai 26.66 sek. ir 26.53 sek.

27.00

Paskutinėje sekmadienio rungtyje – dar vienas R. Meilutytės auksas. Komandinėje merginų estafetėje 4×100 m plaukiant kompleksiniu būdu lietuvė triumfavo su pirmąja Plimuto koledžo komanda. E. Gliožerytė su trečia šio koledžo komanda liko devinta.

4:21.51

R. Meilutytė iki tol triumfavo asmeninėje 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje ir su pirmąja Plimuto komanda laimėjo 4×200 m laisvu stiliumi finalą bei kartu su E. Gliožeryte pasipuošė sidabro medaliu komandinėje merginų estafetėje 4×100 m plaukime laisvu stiliumi.

E. Gliožerytė dar užėmė užėmė 13-as vietas 100 m laisvu stiliumi ir 100 m nugara rungtyse. Be to, 17-metė plaukikė iš Lietuvos kartu su antrąja Plimuto komanda 4×200 m laisvu stiliumi rungtyje liko 24-a.

Varžybos Šefilde R. Meilutytei yra vienas iš paskutinių pasiruošimo etapų prieš Nandzingo jaunimo olimpines žaidynes Kinijoje ir Europos čempionatą Berlyne.