Varžybos

Trečioji Lietuvos čempionato diena

Trečioji Lietuvos čempionato diena pradžiugino vienu šalies rekordu – 4×200 m laisvuoju stiliumi rungtyje Kauno centro sporto mokyklos komanda pagerino Lietuvos jaunuolių rekordą iki 17 metų (7:49.38).

Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė iškovojo du aukso medalius. 100 m kompleksinio plaukimo finale R. Meilutytė atstumą įveikė per 1:00.13, antroji liko baltarusė Aksana Dziamidova (1:03.71.), trečioji Agnė Sorakaitė (1:04.79).

50 m krūtine plaukimo varžybų finale R. Meilutytė distanciją įveikė per 29,52. Antrąją vietą užėmė baltarusė Julija Lemkė (31,82), trečiąją – kaunietė Agnė Šeleikaitė (32,09).

Penktadienį Anykščiuose R. Meilutytė taip pat laimėjo100 m krūtine moterų plaukimo varžybas.

Dviem aukso medaliais pasipuošė ir iš FINA pasaulio plaukimo čempionato Kanadoje sugrįžęs Andrius Šidlauskas. Jis nugalėjo 200 m kompleksiniu būdu (2.00,18) ir 50 m krūtine (27,43) rungtyse.

Trečiąją dieną Danas Rapšys vėlgi ,,skynė” medalius. Aukso medalius jis iškovojo 400 m laisvuoju stiliumi (3.56,57) ir 100 m peteliške (51,79) rungtyse. Šiame čempionate jis iš viso net 6 kartus lipo ant apdovanojimų pakylos pirmosios vietos.

Daugiausiai medalių čempionate iškovojo Kauno PM (9 aukso, 9 sidabro ir 8 bronzos), RCOP Belarus (8 aukso, 11 sidabro, 10 bronzos) ir Panevėžio ,,Žemyna” (7 aukso, 2 sidabro) bei Kauno centro SM (3 aukso, 4 sidabro, 2 bronzos).

Varžybų nugalėtojus ir prizininkus specialiais ARENA prizais apdovanojo MAXIMA LT.