Varžybose „Klaipėda 2017“ kovojo trijų šalių jaunieji plaukikai

Jaunieji plaukikai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos varžėsi tarptautinėse plaukimo varžybose „Klaipėda 2017“. Jose geriausiai sekėsi šeimininkams klaipėdiečiams iškovojusiems net 67 medalius, iš kurių – 24 aukso.

Antrieji liko svečiai iš Kaliningrado, kurių sąskaitoje – 21 medalis, tačiau rusai vos 4 sykius tapo rungčių nugalėtojais. Tiek pat auksinių apdovanojimų iškovojo ir panevėžiečiai.

Asmeninėje įskaitoje berniukai ir mergaitės varžėsi dvejose amžiaus grupėse: 2003-2005 m. gimimo bei 2006 m. gimimo ir jaunesni.

Vyresnių plaukikų grupėje išsiskyrė 4 kartus ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio užlipęs klaipėdietis Daniilas Pancerevas, taip pat pagerinęs visų dalyvautų rungčių varžybų rekordus.

Kitoje amžiaus grupėje dominavo visus auksinius miesto iškovotus medalius surinkęs Domantas Petraitis iš Panevėžio. Vos vienu aukso medaliu mažiau laimėjo uostamiesčio plaukikas Jonas Knašas, sykį buvęs ir antras.

Vyresnių mergaičių gretose konkurencija buvo kur kas didesnė. Vienintelei šeimininkų atstovei Laurai Streckytei pavyko iškovoti porą aukso apdovanojimų.

Tuo tarpu antroje amžiaus grupėje išsiskyrė klaipėdietė Beatričė Piščikaitė, savo kolekciją papildžiusi trimis aukso medaliais. Dvi rungtis laimėjo kita uostamiesčio plaukikė Jekaterina Dektiariova bei viešnia iš Rusijos Elizaveta Zakroi.

Taip pat buvo apdovanoti geriausius rezultatus pagal FINA taškus pasiekę plaukikai kiekvienoje amžiaus grupėje. Juos pasidalino lietuvaičiai D.Pancerevas, Martinas Tretjakas, D.Petraitis, J.Knašas, L.Streckytė, Saulė Minkevičiūtė, Eva Armonaitytė ir B.Piščikaitė, rusai Ilja Bodrovas ir Aleksejus Jaroslavskis ir E.Zakroi bei latvė Marsela Zemzane.