Varžybose Monake plaukikas Andrius Šidlauskas iškovojo sidabrą, Daniil Pancerevas – 7-as

Andrius Šidlauskas / © Darius Kibirkštis / LPF archyvas

Gegužės 20-21 d.
Monakas
50 m baseinas
Varžybų svetainė
Tiesioginė A finalų transliacija (mokama)
Dalyvių protokolas
Rezultatai

Monake toliau vyksta paskutinis tarptautinių plaukimo varžybų „Mare Nostrum“ etapas, kuriame varžosi ir du mūsų šalies sportininkai – panevėžietis Andrius Šidlauskas ir klaipėdietis Daniil Pancerevas.

Šeštadienio vakarą abu lietuviai pasirodė savo rungčių finaliniuose plaukimuose.

Sidabro medalį vyrų 200 m plaukimo krūtine A finale pelnė A. Šidlauskas. 26-erių lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 11,39 sek. ir užfiksavo geriausią asmeninį sezono rezultatą.

Nugalėtoju čia užtikrintai tapo japonas Ippei Watanabe (2.09,41 min.), ryškiai pranokęs visus finalistus. Bronza atiteko Honkongo plaukikui Adamui Johnui Chillingworthui (2.12,72 min.).

A. Šidlauskas šįryt buvo greičiausias šios rungties kvalifikacijoje, kai nuotolį įveikė per 2 min. 13,51 sek.

Finalo rezultatai

Šios rungties olimpinis normatyvas yra 2 min. 9,68 sek.

Priminsime, kad antrajame varžybų etape Barselonoje A. Šidlauskas iškovojo bronzos medalį 100 m krūtine distancijoje.

© Roldy Cueto

Prieš vyrų 200 m plaukimo krūtine finalą panevėžietis dar varžėsi 50 m krūtine atkrintamajame plaukime, kur dėl nugalėtojo vardo toliau varžosi tik 16-a geriausiai atrankoje pasirodžiusių dalyvių.

Kvalifikacijoje antrą vietą užėmęs lietuvis laimėjo pirmąjį aštuntfinalio plaukimą, parodęs 27,72 sek. rezultatą.

Už mūsiškį greitesnis buvo tik kitame plaukime startavęs italas Nicolo Martinenghi (27,27 sek.).

Aštuntfinalių rezultatai

Ketvirtfinalyje A. Šidlauskas taip pat pasirodė užtikrintai ir užėmė antrą vietą (27,47 sek.), šiek tiek nusileidęs tik jau minėtam italui (27,22 sek.).

Ketvirtfinalio rezultatai

Visi sprinto rungčių turnyro nuglėtojai paaiškės po sekmadienį vyksiančių paskutinių dviejų etapų (eliminavimo ir dvikovos).

Daniil Pancerevas / © Darius Kibirkštis / LPF archyvas

Vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu A finale pasirodė D. Pancerevas, kuris šio ryto kvalifikacijoje užėmė septintą vietą (2.05,29 min.). Tokią pačią poziciją lietuvis išsaugojo ir finaliniame plaukime, distanciją įveikęs per 2 min. 4,28 sek.

Auksą šioje rungtyje iškovojo japonas Tomoyuki Matsushita (1.59,64 min.), vienintelis iš dalyvių nuotolį nuplaukęs greičiau nei per dvi minutes.

Klaipėdietis šeštadienį taip pat varžėsi vyrų 100 m plaukimo laisvu stiliumi B finale, kur finišavo trečias (50,40 sek.). Bendroje įskaitoje D. Pancerevui atiteko 11-a vieta.

B finalo rezultatai

Varžybos Princo Alberto II-ojo baseine prasideda 9 val. vietos laiku (Lietuvoje – 10 val.), B finalai – nuo 15.30 val. (16.30 val.), A finalų pradžia – 17 val. (18 val.).

Sekmadienį A. Šidlauskas dar dalyvaus vyrų 100 m krūtine atrankoje, o D. Pancerevas – vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi kvalifikacijoje.

Antrajame varžybų etape Barselonoje Lietuvai atstovavo Andrius Šidlauskas, Saverio Vitas Multinas ir Rūta Meilutytė.

Paskutinį „Mare Nostrum“ varžybų etapą rengia Monako plaukimo federacija.

200 m kompleksiniu 2:02.82 (2022) 2:02.83 1:59.14 1:57.94 1:59.53

PB – karjeros rekordas / SB – geriausias sezono rezultatas / LR – Lietuvos rekordas / OQT – olimpinis normatyvas / W-A – pasaulio čempionato normatyvas

Visi trys „Mare Nostrum“ etapai yra įtraukti į oficialų „World Aquatics“ kalendorių, tad varžybų dalyviai juose gali vykdyti normatyvus į pasaulio čempionatą Fukuokoje  bei kitais metais vyksiančias vasaros olimpines žaidynes Paryžiuje.

Olimpinius normatyvus vieninteliai iš Lietuvos plaukikų kol kas yra įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m laisvu st.) ir Rūta Meilutytė (100 m krūtine).