Plaukimas

Varžybose Romoje R. Meilutytė 100 m krūtine „B“ finale – pirma

Rūta Meilutytė (archyvas) / © Roldy Cueto

Birželio 23–25 d. (Penktadienis – Sekmadienis)
Roma, Italija (50 m baseinas)
Rezultatai | Lietuvos rekordai
Varžybų programa | Varžybų svetainė

Italijos sostinėje Romoje vyksta tarptautinės „Sette Colli Trophy“ plaukimo varžybos. Penktadienio vakarą jose pasirodė dvi Lietuvos atstovės – moterų 100 m plaukimo „B“ finale startavo Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova.

Čia geriausiai pasisekė kaunietei R. Meilutytei, užtikrintai laimėjusiai plaukimą. Lietuvė finišavo per 1 min. 6,90 sek. ir aplenkė visas devynias „B“ finalo dalyves.

K. Teterevkova finišavo ketvirta (1:08.05), o tarp dviejų lietuvių įsiterpė dvi italės – Francesca Fangio (1:07.54) ir Benedetta Pilato (1:07.83).

„A“ finale nugalėtoja tapo olandė Tes Schouten (1:06.06), vos 0,03 sek. aplenkusi japonę Reoną Aoki.

Šįryt į nepagrindinį finalą patekusios lietuvės kvalifikacijoje užėmė 13 ir 14 vietas. Savo atrankiniame plaukime R. Meilutytė finišavo trečia (1:08.12), o K. Teterevkova buvo ketvirta (1:08.42).

Šiame sezone R. Meilutytė 100 m krūtine yra greičiausiai plaukusi per 1 min. 6,38 sek., o K. Teterevkova – per 1 min. 7,34 sek.

Olimpinis šios rungties normatyvas yra 1 min. 6,79 sek.


„LTU Aquatics“ primena, kad šeštadienį kaimyninėje Lenkijoje vykstančiose Europos žaidynėse debiutuos mūsų šalies šuolių į vandenį atstovas Martynas Lisauskas. Trenerių Kęstučio Autuko ir Igno Barkausko auklėtinis pasirodys olimpinėje šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungtyje, kur bandys patekti į finalą.

Lietuvio pasirodymą nuo 11 val. Lietuvos laiku bus galima stebėti oficialioje Europos žaidynėms skirtoje svetainėje: https://europeangames.tv/.

Martynas Lisauskas / Viktorijos Makovskajos/LTU Aquatics nuotr.

3 m tramplino rungties finalas numatytas šeštadienį, 20 val., o Europos žaidynių čempionas pelnys savo šaliai kelialapį į olimpines žaidynes.

Lenkijoje taip pat pasirodys ir dar dvi mūsų šuolių į vandenį atstovės – Urtė Valeišaitė bei Vita Šlajūtė. Jų pirmasis startas sinchroninių šuolių nuo 3 m tramplino rungtyje laukia birželio 26 dieną (pirmadienį).


Preliminarūs šeštadienio lietuvių startai

Europos žaidynės 2023

  • 11:00 | 3 m tramplinas, vyrai (atranka) – M. Lisauskas

„Sette Colli Trophy“

  • 12:25 | 100 m laisvu st., vyrai (atranka) – D. Pancerevas
  • 13:13 | 50 m krūtine, moterys (atranka) – R. Meilutytė, K. Teterevkova

„Sette Colli Trophy“ atrankos plaukimai penktadienį ir šeštadienį prasideda 10 val. vietos laiku (Lietuvoje – 11 val.), sekmadienį – pusvalandžiu anksčiau. Finalų pradžia visomis dienomis numatyta apie 18 val. (19 val.).

Varžybas transliuoja „Rai Sport + HD“.

Jau 59-ą kartą rengiamos varžybos – vienas iš paskutinių didžiausių startų plaukikams Europoje prieš artėjantį pasaulio čempionatą.

„Sette Colli Trophy“ yra įtrauktos į kitų metų vasaros olimpinių žaidynių kvalifikacinių varžybų sąrašą, tad visi čia startuojantys plaukikai galės siekti olimpinių normatyvų.

Priminsime, kad kelialapius į Paryžiaus olimpines žaidynes jau yra iškovoję du Lietuvos plaukikai – Danas Rapšys (200, 400 m laisvu st.) ir R. Meilutytė (100 m krūtine).

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai