Plaukimas

Prestižinėse varžybose Romoje – G.Titenio bronza

Generaline repeticija prieš pasaulio čempionatą Budapešte neoficialiai pavadintose 54-osiose tarptautinėse „Trofeo Settecolli“ varžybose Romoje (Italija), kuriose dalyvavo gausus būrys pasaulio plaukimo žvaigždžių, Lietuvos rinktinės plaukikas Giedrius Titenis iškovojo bronzos medalį.

Pirmąją varžybų dieną lietuvis startavo 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Atrankos plaukime jis buvo antras, distanciją įveikęs per 1 min. 00,29 sek. Tuo tarpu finale G.Titenis užfiksavo geriausią šio sezono asmeninį rezultatą ir iškovojo bronzos medalį – 59,69 sek.

Lietuvos plaukiką aplenkė olimpinis šios rungties čempionas Adamas Peaty iš Didžiosios Britanijos. Jis nuotolį nuplaukė per 58,72 sek., pagerindamas G.Titeniui priklausiusį varžybų rekordą. Sidabro medalis atiteko šeimininkų atstovui Nicolo Martinenghiui, pasiekusiam Italijos rekordą – 59,31 sek.

Pagerinti asmeninį sezono rezultatą (27,57 sek.) G.Titenis tikėjosi ir 50 m plaukimo krūtine rungtyje, bet to įgyvendinti nepavyko. Preliminariame plaukime anykštėnas pademonstravo penktąjį rezultatą – 27,65 sek., o finale plaukė 0,05 sek. greičiau, bet jį aplenkė dar du varžovai.

Šioje rungtyje nugalėjo ir antrąjį savo auksą varžybose iškovojo britas A.Peaty, nuotolį nuplaukęs per 26,61 sek. bei pagerinęs dar vieną varžybų rekordą.

G.Titenis startavo ir 200 m plaukimo krūtine rungtyje. Po atrankos etapo užėmęs septintąją vietą, lietuvis savo rezultatą pagerino daugiau nei 2 sekundėmis, tačiau liko šalia podiumo – 2 min. 12,05 sek. ir ketvirtoji vieta.

Pats sportininkas rezultatais buvo patenkintas, nors pavyko pasiekti ne visus tikslus. Pasak G.Titenio, sunkios treniruotės neleido demonstruoti norimo greičio, tačiau jos vykdomos tinkama kryptimi.

„Į Romą važiavome be pasiruošimo, kaip į kontrolines varžybas prieš pasaulio čempionatą. Kėlėme tikslą plaukti greičiau nei varžybose Stokholme. 100 m nuotolyje tai pavyko padaryti nors distancijos išsidėstymas buvo visiškai skirtingas nei Švedijoje – buvo lėtesnė pradžia, jaučiau, kad trūksta greičio. Tai – sunkių treniruočių pasekmė. Ta pati priežastis, greičio trūkumas, sutrukdė tiek 50 m, tiek 200 m plaukimuose. Plaukiant 200 m, startavau gana gerai, bet paskutiniuose 25 m pritrūko jėgų.

Dabar laukia savaitė sunkaus darbo treniruotėse, o po jos jau pradėsime daryti atleidimą pasaulio čempionatui. Būtent tuo metu turėtų padidėti greitis tiek 50 plaukime, tiek pradinis greitis ilgesniuose nuotoliuose. Manau, kad link pasaulio čempionato einame gera linkme“, – sakė G.Titenis.