Europos čempionatai

Europos čempionato finale K. Teterevkova trečią kartą gerino Lietuvos rekordą, A. Savickas – 14-as pusfinalyje

Kotryna Teterevkova | Alfredo Pliadžio nuotr. (archyvas)

Lapkričio 2–7 d. Kazanė (Rusija) 25 m baseinas Varžybų svetainė Rezultatai
Tiesiogiai

Kazanėje (Rusija) penktadienį tęsėsi Europos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine. Vakarinėje varžybų dalyje plaukė du Lietuvos atstovai  moterų 200 m plaukimo krūtine finale varžėsi Kotryna Teterevkova, o analogiškos vyrų rungties pusfinalyje startavo Aleksas Savickas.

Penktuoju rezultatu į finalą patekusi K. Teterevkova trečią plaukimą iš eilės gerino Lietuvos moterų rekordą. 19-metė vilnietė distanciją įveikė per 2 min. 20,94 sek. ir finišavo septinta.

Europos čempione tapo pasaulio jaunimo rekordą pasiekusi rusė Jevgenija Čikunova (2 min. 16,88 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje dalyvavęs A. Savickas finišavo septintas (2 min. 7,62 sek.). Jam nedaug trūko iki ryte pasiekto asmeninio rekordo (2 min. 7,47 sek.). Jauniausias tarp visų pusfinalio dalyvių A. Savickas galutinėje rikiuotėje užėmė 14 vietą.

Su geriausiu laiku į finalą pateko olandas Arno Kamminga (2 min. 2,54 sek.). Vietą finale garantavo 2 min. 5,14 sek. rezultatas.

Rytoj visi Lietuvos komandos plaukikai startuos savo rungčių atrankose ir bandys patekti tarp 16-os greičiausių.

REZULTATAI

FINA A – Kvalifikacinis A normatyvas į 2021 m. pasaulio plaukimo čempionatą | LR – Lietuvos rekordas

PB – Geriausias asmeninis rezultatas (Personal Best) | q – Pateko į kitą etapą

Europos plaukimo čempionato pusfinalius ir finalus transliuoja LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

TVARKARAŠTIS

Lapkričio 6 diena
• 09:00 | 50 m krūtine (atranka) – Aleksas Savickas,
• 09:36 | 50 m krūtine (atranka) – Kotryna Teterevkova

• 09:44 | 100 m l. stiliumi (atranka) – Tomas Navikonis, Jokūbas Keblys

Šiame Europos čempionate dalyvauja apie 390 plaukikų iš 41 šalies, tačiau daugumos jų komandos nėra pačios stipriausios sudėties. Kazanėje neišvysime Jungtinės Karalystės sportininkų – britai nusprendė visai praleisti šias varžybas.

Nemažai pajėgiausių Senojo žemyno sportininkų ruošiasi artėjančiam pasaulio plaukimo čempionatui, kuris vyks gruodžio mėnesį Abu Dabyje, ar ketina dalyvauti atkrintamosiose ISL varžybose, kurių startas jau kitą savaitę.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad praėjusiame čempionate Glazge, Jungtinėje Karalystėje, mūsų šaliai atstovavo šeši sportininkai. Tąkart finaluose plaukė Simonas Bilis (5 vieta – 50 m l. stiliumi, 7 vieta – 100 m l. stiliumi) ir Danas Rapšys, iškovojęs du aukso medalius 200 ir 400 m plaukimo l. stiliumi rungtyse.