Universiada

Teks palaukti: FISU dar kartą atidėjo universiados datą

FISU nuotr.

Po ilgų diskusijų Tarptautinė universitetų sporto federacija (FISU) kartu su Čengdu organizaciniu komitetu ir kitomis suinteresuotomis šalimis nusprendė FISU pasaulio universitetų žaidynes atidėti iki 2023 m. FISU žaidynės turėjo vykti dar 2021 m. vasarą, tačiau tąkart renginys buvo nukeltas dėl perkeltų Tokijo olimpinių žaidynių.

„Sprendimas atidėti žaidynes nebuvo priimtas lengvai, tačiau sportininkams jis yra teisingas. Jų gerovė visada yra mūsų prioritetas numeris vienas. Besitęsiantis neapibrėžtumas dėl sąlygų lėmė protingą pasirinkimą – daugelis nacionalinių universitetų sporto federacijų jau pakeitė savo planus“, – FISU išplatintame pranešime cituojamas laikinai einantis FISU prezidento pareigas Leonzas Ederis.

Skelbiama, kad FISU nekantrauja sugrįžti prie įprasto ritimo, kai vienais metais surengiamas FISU pasaulio universitetų čempionatas, o kitais – FISU pasaulio universitetų žaidynės.

2023 m. FISU Pasaulio universitetų žiemos žaidynės suplanuotos Leik Pleside (JAV), o 2025 m. šeimininkai – Turinas (Italija) žiemą ir Reinas-Rūras (Vokietija) vasarą. Tikimasi, kad 2027 m. FISU pasaulio universitetų žaidynių šeimininkas bus paskirtas dar šiemet.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad 2019 m. Neapolyje (Italija) vykusioje Universiadoje mūsų šaliai atstovavo šeši plaukikai.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai