Plaukimas

Vilniuje lankosi FINA prezidentas su delegacija

FINA nuotr.

Šiandien į Lietuvą oficialaus vizito atvyko Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) prezidentas Husainas Al-Musallamas ir Europos plaukimo lygos (LEN) vadovas Antonio Silva su delegacija. Kartu su jais sostinėje taip pat lankėsi ir LEN viceprezidentas Josip Varvodic, olimpinis ir pasaulio čempionas, garsus amerikiečių plaukikas Anthony Ervin, Azijos olimpinės tarybos sportininkų plėtros skyriaus ir specialiųjų projektų vadovas Tomy Tarraf bei FINA prezidento padėjėjas El Chaykh Ahmad Al Saabi.

Su jais susitiko ir aktualiausius klausimus aptarė Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) prezidentas Tomas Kučinskas, generalinis sekretorius Emilis Vaitkaitis, LPF Vykdomojo komiteto nariai.

Antradienio popietę svečiai lankėsi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, kur juos priėmė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Kaip rašoma ministerijos pranešime, susitikime kalbėta apie būtinybę vaikus mokyti plaukti, jaunų talentų paiešką, sąlygas jiems augti, sportininkų dvigubos karjeros galimybes, vandens sporto šakų plėtrą Lietuvoje, valstybės paramą, šių sporto šakų infrastruktūrą.

Anot FINA prezidento, vienas iš federacijos tikslų yra siekti tarptautinio valstybių susitarimo, jog plaukimo mokymas taptų privalomas mokyklose. Jo žodžiais, plaukti reikia išmokti ne tiek dėl medalių ar varžybų, kiek pirmiausia dėl savęs, savo saugumo, galimybės mėgautis vandeniu.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė išreiškė palaikymą šiam FINA siekiui ir kartu svečiams pristatė jau daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje vykdomą valstybinę Vaikų mokymo plaukti ir saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens programą, kuri įtvirtinta ir Vyriausybės programoje. 2021 m. plaukti mokėsi 8 tūkst. antros klasės moksleivių, t. y. 28,4 proc. visų šalies antrokų, programai iš valstybės biudžeto skirta 430 tūkst. eurų. Programa yra palaipsniui plečiama, tačiau galimybes riboja ir reikalingos infrastruktūros trūkumas.

IMG 20220413 WA0017

FINA nuotr.

Susitikime kalbėta ir apie karą Ukrainoje, tarptautinių organizacijų poziciją, pagalbos nuo karo bėgantiems Ukrainos sportininkams galimybes.

„Sporte vertybės – labai svarbios, sportas yra stebimas, svarbus žmonėms, per jį mes matome kitas šalis. Todėl paprašiau FINA vadovų paramos palaikant griežtesnes sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, apie kurias šiuo metu kalbamės ir deriname bendrą siūlymą su kai kurių šalių sporto ministrais, bei paraginau juos laikytis aiškios, tvirtos pozicijos. Turime būti vieningi, griežti. Turime visomis priemonėmis stabdyti karą“, – sakė ministrė.

FINA, siekdama užtikrinti visapusišką paramą Ukrainos sportininkams ir treneriams, palaiko ryšį su Ukrainos plaukimo, šuolių į vandenį ir dailiojo plaukimo federacija, dėl finansinės paramos jiems bendradarbiauja su Tarptautiniu olimpiniu komitetu.

Kovo pabaigoje dėl Rusijos įvykdytos invazijos į Ukrainą buvo priimtas sprendimas uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams startuoti FINA rengiamose varžybose, o iš rusų atimta teisė rengti anksčiau suplanuotus FINA sporto renginius, tarp jų ir pasaulio plaukimo čempionatą trumpajame baseine.

Rusijai užpuolus Ukrainą, ministrė J. Šiugždinienė kreipėsi į Lietuvos sporto šakų federacijas, klubus, sportininkus, ragindama nutraukti visus sporto ryšius su Rusija ir Baltarusija, nedalyvauti varžybose šiose šalyse, nepriimti šių šalių atstovų. Nemažai šalies sporto organizacijų, klubų, sportininkų atsisakė varžytis su agresorių atstovais.

Po priėmimo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje delegacijos nariai atsakė į spaudos atstovų klausimus ir išvyko apžiūrėti vis dar statomo Lazdynų baseino.

IMG 20220413 WA0035

FINA nuotr.

Vėliau Fabijoniškių baseine surengtas susitikimas su plaukimo bendruomene ir mūsų šalyje sportuojančiais bei Lietuvos plaukimo federacijos narių remiamais ukrainiečių sportininkais. Šiuo metu Lietuvoje treniruojasi apie pusšimtį Ukrainos plaukikų.

Vilniuje svečiai taip pat apsilankė ir prekybos ir pramogų centre „Ozas“ esančiame baseine, kur susitiko su plaukimo mokyklos „Plaukimo šeima“ atstovais.

Tarptautinės vandens sporto federacijos prezidento ir Europos plaukimo lygos vadovo vizitas Lietuvoje yra bendro FINA ir LEN pradėto turo po Europą dalis. Apsilankymų metu yra susitinkama su Europos vandens sporto nariais ir aptariami svarbiausi sporto plėtros klausimai.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai