Plaukimas

„Žalgirio“ taurės plaukimo varžybose – per pusę tūkstančio dalyvių

Varžybų akimirka / Organizatorių nuotr.

Kovo 3-4 d. Kaunas 50 m baseinas Rezultatai

Savaitgalį Kaune vyko „Žalgirio“ plaukimo akademijos organizuotos „Žalgirio“ taurės plaukimo varžybos. Tai didžiausias iki šiol „Žalgirio“ arenos baseine vykęs tokio pobūdžio renginys, pritraukęs net 568 dalyvius iš visos Lietuvos, skelbia varžybų organizatoriai.

Į „Žalgirio“ arenos baseiną suvažiavo net 23-jų plaukimo klubų bei mokyklų auklėtiniai iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Rokiškio, Pasvalio, Šilalės bei Širvintų. Varžybose dalyviai rungėsi net penkiose amžiaus grupėse (6–13 m.), individualiuose bei komandiniuose plaukimuose.

Pagal dalyvių skaičių populiariausios rungtys – 50 ir 100 m plaukimas laisvu stiliumi ir nugara. Taip pat didelio plaukikų susidomėjo susilaukė ir 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtis – dažniausiai varžybų metu toks nuotolis neplaukiamas, todėl šįkart dauguma dalyvių pasinaudojo galimybe save išbandyti ir ilgesnėje distancijoje.

„Žalgirio“ taurės plaukimo varžybose buvo pristatyta naujiena – estafetiniai plaukimai, kuriuose galėjo dalyvauti jaunųjų plaukikų komandos kartu su treneriais, t. y. jeigu komanda neturi sportininko – komandoje gali plaukti treneris. Pirmąją varžybų dieną šioje estafetėje dalyvavo 3, o antrąją dieną – net 7 treneriai.

Ši rungtis leido pademonstruoti trenerių plaukimo gebėjimus, ryžtą bei atsidavimą savo komandai. Būtent šioje rungtyje šauniai pasirodė „Žalgirio“ plaukimo akademijos komanda, kuri laimėjo 1-ąją vietą 4×50 m mišrioje kombinuotoje estafetėje, 2014 m. amžiaus grupėje. Kartu su komanda peteliške plaukė „Žalgirio“ plaukimo akademijos treneris, tarptautinis plaukimo meistras – Tadas Duškinas.

Varžybų apdovanojimai / Organizatorių nuotr.

Susumavus taškus kiekvienoje amžiaus grupėje buvo išrinktos stipriausios komandos:

  • 2010 m. amžiaus grupė – Kauno sporto mokykla „Startas“ (440 taškų);
  • 2011 m. amžiaus grupė – Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ (295,5 taškai);
  • 2012 m. amžiaus grupė – Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ (440 taškų);
  • 2013 m. amžiaus grupė – Kauno plaukimo mokyklos „Šilainių“ baseino komanda (200,5 taškų);
  • 2014 m. ir jaunesnių amžiaus grupė – Kauno plaukimo mokyklos „Šilainių“ baseino komanda (124 taškai).

Verta paminėti, jog varžybos nepraėjo be malonių staigmenų dalyviams bei žiūrovams. Varžybų atidarymo metu sveikinamąjį žodį, kartu su „Žalgirio“ arenos baseino vadovu Emiliu Vaitkaičiu ir tarptautinio lygio teisėja bei „Žalgirio“ plaukimo akademijos vyr. trenere – Milda Šeibokaite, tarė bei dalyviams sėkmės linkėjo Kauno „Žalgirio“ komandos talismanas – Žalgirinis.

Renginį vainikavo apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo ir nugalėtojams medalius kabino žymūs Lietuvos plaukikai: pasaulio plaukimo čempionas bei nacionalinis rekordininkas – Simonas Bilis, Europos bei pasaulio čempionatų dalyvis – Tadas Duškinas bei Pasaulio vaikų žaidynių čempionė – Erika Bespalko.

Simonas Bilis / Organizatorių nuotr.

„Džiaugiuosi, kad vaikų plaukimo varžybas pavyko pakelti į Lietuvos čempionato lygį! Už tai dėkoju visai komandai, kuri negailėjo nei laiko, nei pastangų, kad šis renginys įvyktų sklandžiai. Atskirtą padėką skiriu varžybų organizatoriams ir tarptautinės kategorijos teisėjams – Mildai Šeibokaitei ir Robertui Vilkeliui. Taip pat didelį „ačiū“ tariu taip gausiai susirinkusiems dalyviams, „Žalgirio“ plaukimo akademijos treneriams ir auklėtiniams, tėveliams, žiūrovams, varžybų partneriams ir svečiams. Tai buvo pirmos, bet tikrai ne paskutinės tokio masto varžybos šiame baseine!“, – sakė „Žalgirio“ arenos baseino vadovas.

Išskirtinė padėka už nugalėtojams įsteigtus prizus buvo skirtas „Žalgirio“ taurės plaukimo varžybų partneriams: UAB „Sportland LT“; UAB „Orkla Foods Lietuva“ ir jų atstovaujamiems „Livol“ ir „Möller’s“ vitaminams ir maisto papildams; UAB „Cosmoway“ ir jų atstovaujamai „Green Feel‘s“ kosmetikai; AB „Vilkyškių pieninei“.

Kitos plaukimo varžybos „Žalgirio“ arenos baseine vyks jau birželio 2–3 dienomis.

Organizatorių inf.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai