Pranešimai spaudai

Pasaulinė FINA Aquatics diena atkeliauja į Lietuvą

Liepos 23 dieną Lietuvos pajūryje, Palangoje, pirmą kartą šalyje švęsime Pasaulinę FINA Aquatics dieną. FINA – tarptautinė vandens sporto šakų federacija – jau ne pirmus metus kviečia savo nares prisijungti prie šios iniciatyvos. Šiemet į kvietimą atsiliepė Lietuvos plaukimo federacija (LPF) ir ragina visus prisijaukinti vandenį.

„Nors daugeliui gali atrodyti, kad vandens sporto šakos (Aquatics) yra vien tik apie meistriškumą, varžybas ir medalius, tai netiesa. Juk tai ir fizinis žmonių aktyvumas, mokymasis plaukti – gyvybiškai svarbaus įgūdžio ugdymas, įvairios rekreacijos formos, padedančios žmonėms sustiprėti ir atsipalaiduoti. Norime pakviesti poilsiautojus iš visos Lietuvos savo laisvalaikį praleisti aktyviai ir saugiai ir iš arčiau susipažinti su vandens sportu, kad kiekvienas rastų sau tinkamą užsiėmimą. Pasirinkome Lietuvos pajūrį, nes norėjome, kad šventės dalyviais taptų kuo daugiau žmonių iš skirtingų Lietuvos vietų. O juk būtent Palanga vasaros sezonu tampa vienu iš didžiausių žmonių traukos centru“, – sako šalies plaukimo federacijos prezidentas E. Vaitkaitis.

Įvadiniai renginiai šventės dalyvių lauks jau liepos 22 dieną, pirmadienį. Nuo 11 val. prie Palangos tilto, Jūratės ir Kastyčio skvere esančioje LPF palapinėje vyks įvairios atrakcijos. Čia bus galima iš anksto užsiregistruoti į Aquatics dienos renginius (masinę vandens aerobiką ir plaukimo iššūkį-varžybas Palangos baseine), išbandyti plaukimo judesių simuliatorių-treniruoklį, įsivertinti savo plaučių tūrį ar sudalyvauti smagioje plaukimo viktorinoje.

Šią dieną pasižymėti turėtų ir tie tėvai, kurie galvoja savo atžalas rudenį sėkmingai išleisti į šalies baseinus. Apsilankius LPF palapinėje čia bus galima iš anksto užregistruoti savo vaiką į plaukimo, šuolių į vandenį ar dailiojo plaukimo užsiėmimus. Užpildytos anketos bus perduotos plaukimo federacijos juridiniams nariams visoje Lietuvoje, todėl daugiau nebereiks ilgai stovėti eilėse ir nerimastingai laukti, ar dar liks laisvų vietų.

„Plaukimo federacija šiuo metu vienija 24 mūsų šalyje registruotas sporto mokymo įstaigas, miestų federacijas ir klubus, propaguojančius ir vystančius plaukimą, šuolius į vandenį ir dailųjį plaukimą. Norime, kad tiek patys mūsų nariai, tiek ir žmonės, besidomintys vandens sportu, atrastų vienas kitą ir sėkmingai bendradarbiautų. Žinome, kad neretai vaikus užregistruoti į plaukimo pamokas rugsėjo mėnesį būna beveik neįmanoma, todėl siūlome galimybę nelaukti rugsėjo spūsties ir registruotis jau dabar“, – sako E. Vaitkaitis.

Pagrindinis FINA Aquatics dienos tikslas – padrąsinti ir paskatinti žmones iš viso pasaulio kuo daugiau judėti vandenyje – baseinuose, upėse, ežeruose ar atvirose jūrose ir didinti sąmoningumą apie mokėjimo plaukti būtinybę. Ilgametė Lietuvos statistika nedžiugina – kasmet šalyje vanduo pasiglemžia pusantro šimto gyvybių, tačiau šių aukų buvo galima išvengti, jeigu žmonės būtų turėję bazinius plaukimo įgūdžius ar laikęsi saugaus elgesio prie vandens taisyklių.

Šventės dalyviai antradienį, 12 val., Palangos gelbėjimo stotyje turės puikią galimybę iš pirmų lūpų sužinoti, kaip reikia saugiai elgtis prie vandens telkinių ir vandenyje. Čia profesionalūs gelbėtojai visiems susirinkusiems papasakos esmines poilsiautojų daromas klaidas ir pamokys, ką daryti, ištikus nelaimei.

13 val. visi kviečiami atvykti į Kultūros pievą „I Love Palanga“, kur bus laukiama Lietuvos plaukikų pasirodymų pasaulio čempionato pusfinaliuose ir finaluose. Čia netils diskusijos, bus prisimenami svarbiausi lietuvių pasiekimai, vyks totalizatorius ir rezultatų aptarimas.

Šventę užbaigs 17 val. Palangos baseine rengiamos netradicinės plaukimo varžybos-iššūkis. Jo dalyviai visą savo dėmesį šįkart sutelks ne į užfiksuotas sekundes, bet į nuplauktą atstumą. Visi plaukikai, nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus, turės vienodą laiko limitą – 1 min. 42 sek. (toks šiuo metu yra vyrų 200 m laisvu stiliumi pasaulio rekordas) ir stengsis baseino takelyje įveikti kuo daugiau metrų. Šį iššūkį priėmę dalyviai galės pasitikrinti, kiek metrų jiems trūksta ne tik iki pasaulio, bet ir įvairių Lietuvos amžiaus grupių rekordų. Pavyzdžiui, Danas Rapšys, plaukdamas Lietuvos rekordo grafiku, per duotą laiką įveiktų 194,1 metro. O jeigu kas nors norėtų pranokti kitą Lietuvos rekordininkę Rūtą Meilutytę, baseine turėtų suspėti nuplaukti beveik daugiau nei 170 metrų.

Visos pramogos ir užsiėmimai vyks visiškai nemokamai. Daugiau informacijos apie Pasaulinę FINA Aquatics dieną Palangoje galima rasti adresu www.aquatics.lt.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai