Šuoliai į vandenį

Be kelių žingsnelių – finale

slajute pikturniene autukas konecki pjc kijevas 2021

Sebastian Konecki su treneriu Kęstučiu Autuku

Gruodžio 2-9 Kijevas (Ukraina) Varžybų svetainė Rezultatai
 

Vakar Ukrainos sostinėje Kijeve baigėsi pasaulio jaunimo šuolių į vandenį čempionatas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos komanda. Čempionatą ignoravo kelios vedančiosios šios sporto šakos lyderės tai – Kinija ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

Mūsų šaliai šiame čempionate atstovavo vilniečiai Vita Šlajūtė (jaunesnėje B grupėje) ir Sebastian Konecki vyresnėje (A grupėje).

Varžybų programa buvo labai plati, pradedant individualiais šuoliais nuo 1 m ir 3 m tramplinų ir įvairių aukščių bokštų (5 m, 7,5 m, 10 m), baigiant sinchroniniais šuoliais ir komandinėmis rungtimis.

Šuoliuojant nuo 1 m tramplino Vita stabiliai atliko privalomąją programą, tačiau tęsiant laisvosios programos šuolius jaunoji sportininkė kelis kartus suklydo. Lietuvės pasirodymą teisėjai įvertino 238,00 balo – 18-a vieta.

Iš viso šioje rungtyje dalyvavo 18 merginų. Atrankoje geriausiai pasirodė Vokietijos atstovė Johanna Krauss, surinkusi 334,55 balo. Iki finalo mūsų sportininkei pritrūko 34,85 balo.

Tą pačią dieną Sebastian startavo nuo 3 m tramplino. Pasak trenerio Kęstučio Autuko, sportininkui atliekant šuolius truputį jautėsi atsargumas ir susikaustymas po 3 mėn. kelio traumos gydymo, tad galutinėje įskaitoje mūsų šuolininkas užėmė 20 vietą tarp 23 dalyvavusių šuolininkų.

Vilniečio šuolius teisėjai įvertino 392,35 balo. Iki vietos stipriausiųjų dvyliktuke mūsiškiui pritrūko 78,85 balo. Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Dongmin Joung iš Pietų Korėjos. Jis iš viso surinko 533,60 balo.

Kitoje rungtyje – šuoliuose nuo 1 m tramplino – Sebastianas, trenerio vertinimu, buvo itin stabilus ir atrodė pasitikintis savimi, atlikdamas sudėtingus laisvos programos šuolius. Tą parodė ir galutinis rezultatas – sportininkas užėmė aukštą 14 vietą, tad iki finalinio dvyliktuko pritrūko vos kelių žingsnių.

Teisėjai už vilniečio atliktus šuolius iš viso skyrė 364.75 balo. Paskutinis į dvyliktuką prasibrovė ukrainietis Danylo Konovalov (398.60), o su geriausiu rezultatu į finalą pateko prancūzas Jules Bouyer (474.10).


 

Varžybose sėkmingai darbavosi tarptautinės kategorijos teisėja iš Kauno Alė Pikturnienė.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad šis čempionatas turėjo būti surengtas dar praėjusiais metais, tačiau dėl pandemijos jis buvo perkeltas į 2021 metus. Praėjusiame (2018 m.) pasaulio jaunimo čempionate, kuris irgi vyko Kijeve, Lietuvai atstovavo du sportininkai – Aistė Andrašiūnaitė ir Sebastian Konecki. Tąkart abiem mūsų šuolininkams į savo rungčių finalus patekti nepavyko.

slajute pikturniene autukas konecki pjc kijevas 2021

Lietuvos delegacija pasaulio jaunimo čempionate Kijeve

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai