Lietuvos šuolių į vandenį taurėje – sostinės šuolininkų pergalės

2021 11 20 Tautvydas Juknevičius 54 min
Varžybų akimirka | Manto Daškevičiaus nuotr.

Lapkričio 20-21 Vilnius-Kaunas Nuostatai Rezultatai

Baigėsi Lietuvos šuolių į vandenį taurės varžybos. Šalies sportininkai pirmąją varžybų dieną varžėsi Lietuvos vaikų ir jaunimo centro baseine Vilniuje, o antrąją dieną veiksmas persikėlė į Kauno „Vilijos“ baseiną.

Sėkmingiausiai varžybos susiklostė vilniečiams – jie per abi varžybų dienas iškovojo penkis aukso, penkis sidabro, keturis bronzos apdovanojimus ir iš viso surinko 360,5 taško. Kauniečiai komandinėje įskaitoje buvo antri – jų sportininkai pelnė 126 taškus.

Komandiniai taškai buvo skiriami už sportininkų užimtas 1-6 vietas (išskyrus sinchroninių šuolių rungtį).

Susumavus dvejose rungtyse surinktus balus vyrų grupėje užtikrintu skirtumu nugalėjo vilnietis Martynas Lisauskas (474,85), aplenkęs Viačeslav Jarušin (392,85) ir Kiril Baziuk (352,35). Tarp moterų geriausiai pasirodė pasaulio jaunimo čempionatui besirengianti vilnietė Vita Šlajūtė (378,25), pranokusi Urtę Valeišaitę (346,55) ir Brigitą Onaitytę (303,70).

Šalies sostinėje sportininkai varžėsi šuolių nuo 1 m tramplino rungtyje.

Čia vyrų grupėje pirmąją vietą tarp 12 dalyvių iškovojo M. Lisauskas (255,85). Jis pranoko V. Jarušin (232,30) ir Rūką Strelčiūną (186,05).

Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

Moterų grupėje (11 dalyvių) geriausia buvo V. Šlajūtė (206,05), antrą vietą užėmė U. Valeišaitė (182,15), o prizininkių trejetą užbaigė B. Onaitytė (163,00).

2021 11 20 Tautvydas Juknevičius 53 min

Kaune Lietuvos šuolių į vandenį taurės varžybų dalyviai varžėsi šuolių nuo 3/5 m bokšto rungtyse.

Teisėjai iš 11 sportininkių vėl geriausiai įvertino V. Šlajūtės šuolius – 172,20. Dar vieną antrąją vietą iškovojo U. Valeišaitė (164,40), trečia tarp visų dalyvių buvo B. Onaitytė (140,70).

Suoliai 107 min

Manto Daškevičiaus nuotr.

Vyrų grupėje (10 dalyvių) geriausiai pasirodė M. Lisauskas (219,00). Antras buvo vilnietis K. Baziuk (174,30), o trečią vietą iškovojo Svajūnas Cechanavičius (161,75) iš Kauno.

Suoliai 108 min

Sinchroninių šuolių rungtyje teisėjai geriausiai įvertino V. Šlajūtę su U. Valeišaite (179,40) bei K. Baziuk ir M. Lisauską (169,92).

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad gruodžio 2–9 dienomis Kijeve, Ukrainoje, vyks pasaulio jaunimo šuolių į vandenį čempionatas, kuriame startuos du Lietuvos atstovai – Sebastian Konecki (1 ir 3 m tramplinai) ir Vita Šlajūtė (1 m tramplinas). Čempionate taip pat teisėjaus tarptautinės kategorijos teisėja iš Lietuvos – Alė Pikturnienė.

Varžybų nuotraukas galima rasti LPF Facebook paskyroje: 1 diena (I dalis | II dalis), 2 diena (III dalis)