Šuoliai į vandenį

Per žingsnelį nuo antrojo finalo: M. Lisauskas 1 m tramplino rungties atrankoje – 13-as

Martynas Lisauskas | LPF archyvas / Manto Daškevičiaus nuotr.

Lapkričio 27 – gruodžio 4 Monrealis (CAN) Rezultatai Varžybų svetainė

Monrealyje (Kanada) tęsiasi 24-asis Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) pasaulio jaunimo šuolių į vandenį čempionatas. Trečiadienio varžybose pasirodė 14-metis vilnietis Martynas Lisauskas.

Sostinės vaikų ir jaunimo centre besitreniruojantis mūsų šalies sportininkas B dalyvių (14–15 m.) grupėje startavo šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungties kvalifikacijoje, kurioje užėmė 13-ą vietą.

Teisėjai už M. Lisausko atliktus šuolius iš viso skyrė 331,35 balo. Deja, bet to neužteko patekimui tarp finalinio dvyliktuko.

Paskutinį bilietą į finalą pelnė amerikietis Ivor Brown. Jo šuolius teisėjai įvertino 332,15 balo.

Lietuvio rezultatas buvo vos 0,8 balo prastesnis.

Nors mūsiškis užtikrintai laikėsi tarp lyderių 12-uko, jaunajam sportininkui nesėkmingai susiklostė paskutinis, devintasis šuolis (404C), už kurį teisėjai skyrė 26,60 balo.

„Tik atlikdamas paskutinįjį šuolį Martynas nevisiškai sėkmingai įnėrė į vandenį ir teisėjai kaip mat įvertino klaidą. O konkurencija – žiauri ir negailestinga. Nežiūrint į tai, jis varžėsi ir su metais vyresniais sportininkais, taigi, startas sėkmingas. Planavome vietą šešioliktuke, lūkesčius perkopė“, – sakė sportininko treneris Kęstutis Autukas.

Kvalifikacijos rezultatai

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko ukrainietis Kyrylo Azarov (413,80).

M. Lisauskas šiame čempionate puikiai pasirodė šuoliuose nuo 3 m tramplino, kur ne tik sėkmingai pateko į finalą, bet ir užėmė aukštą aštuntą vietą.

View this post on Instagram

A post shared by Martynas Lisauskas (@martynlis)

Be M. Lisausko Kanadoje Lietuvai taip pat atstovauja ir Urtė Valeišaitė. 17-metė vilnietė ketvirtadienį dalyvaus šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtyje, kur varžysis A dalyvių grupėje (16–18 m.).

A post shared by LTU Swimming (@ltuswimming_official)

Lietuvių startų tvarkaraštis

Lapkričio 30 d. (trečiadienis)

Berniukai (B grupė) – 1 m tramplinas – 16:00 val. – Atranka – dalyvauja M. Lisauskas

Finalas: 0:10 val. (naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį)

Gruodžio 1 d. (ketvirtadienis)

Mergaitės (A grupė) – 1 m tramplinas – 16:00 val. – Atranka – dalyvauja U. Valeišaitė

Finalas: 21:45 val.

Varžybas tiesiogiai galima stebėti FINA YouTube kanale.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad praėjusiame čempionate Sebastian Konecki užėmė 14 vietą šuolių į vandenį nuo 1 m tramplino rungtyje, o analogiškose mergaičių varžybose Vita Šlajūtė buvo 18-a.