Šuoliai į vandenį

Šuolininkė į vandenį I.M.Girdauskaitė: „Noriu patekti į Europos čempionato finalą“

Kitą savaitę prasidėsiančiame Europos šuolių į vandenį čempionate Ukrainos sostinėje Kijeve Lietuvos garbę gins Indrė Marija Girdauskaitė. 19-metė sportininkė varžysis šuoliuose nuo 1 m ir 3 m tramplinų.

Paskutinis testas įvyko Lietuvos čempionate birželio pradžioje. Jame I.M.Girdauskaitė be didesnių sunkumų nugalėjo šuolių nuo 3 m tramplino rungtyje, tuo tarpu šokant nuo žemiausio tramplino užimta vos ketvirta vieta.

Pati šuolininkė tikino, kad prastas rezultatas – skrydžio pasekmė, nes į varžybas ji atvyko tiesiai iš Rusijos. Joje besimokanti mergina laikė baigiamuosius egzaminus ir gynėsi diplominį darbą.

„Labiau mėgstu šokti nuo žemiausio tramplino, tačiau šį kartą ant jo atsidūriau kone tiesiai iš oro uosto ir nespėjau tinkamai atlikti pramankštos. Todėl ir sekėsi taip, kad su komandos draugėmis mano šuolius pavadinome „šuoliais iš lėktuvo“. Europos čempionate to tikrai nenutiks, nes turėsime laiko priprasti tiek prie baseino, tiek prie tramplinų“, – šypsojosi sportininkė.

Europos čempionate ji tikisi ir sau kelia užduotį patekti į geriausių abiejų rungčių šuolininkių dvyliktukus – būtent tiek dalyvių pateks į finalus.

„Visų pirma, tikiuosi gerai ir, svarbiausia, švariai atlikti savo šuolius nuo abiejų aukščių tramplinų. Jei tai pavyks padaryti, tuomet pateikimas į finalą yra tikrai įmanomas“, – tikėjosi I.M.Girdauskaitė.

Tuo tarpu lietuvaitės trenerei Astai Girdauskienei už užimtas vietas kur kas svarbesnė bus sukaupta patirtis, nes čempionatas Ukrainoje pirmasis, kuriame jos auklėtinė jau  „išlips“ iš jaunimo amžiaus, ko nebuvo dvejuose ankstesniuose čempionatuose. Tiesa, specialistei nerimą kelia tai, kad pasiruošimo etapas buvo kiek komplikuotas.

„Dėl tiek Rusijoje, tiek Lietuvoje laikytų egzaminų treniruočių ciklas buvo pernelyg išsiderinęs, o tai kaip mat atsiliepia rezultatams. Kita vertus, Ukrainoje pasitikrinsime savo jėgas, įvertinsime, kur esame prieš pasaulio čempionatą ir, žinoma, kaupsime svarbią patirtį ateičiai“, – kalbėjo A.Girdauskienė.

Pasak jos, didesnis dėmesys bus kreipiamas į šuolius nuo 3 m tramplino, taip bus pradedamas keturių metų ciklas, kurio gale norima gauti bilietą į Tokijo olimpines žaidynes.

„Kaip ir daugumai sportininkų, taip ir Indrei labiausiai koją kiša psichologiniai dalykai. Būtent tai stengsimės spręsti viso ciklo metu. Visa kita yra tikrai įmanoma, nes šuolininkė yra labai valinga, daug ir sunkiai dirba, siekdama savo tikslų“, – neabejojo trenerė.

Savaitės trukmės Europos šuolių į vandenį čempionatas Kijeve prasidės birželio 12 d.

Trečią sykį jame dalyvausianti I.M.Girdauskaitė jose startuos šuolių nuo 3 m tramplino rungties atrankoje birželio 15 d., o nuo 1 m tramplino šoks birželio 17 d. 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai