Šuoliai į vandenį

Vilniuje baigėsi Lietuvos jaunių-jaunimo šuolių į vandenį čempionatas

Dominykas Sirvydis ir Gertas Varneckis / Organizatorių nuotr.

Kovo 18-19 d. Vilnius Varžybų rezultatai

Sostinės vaikų ir jaunimo centro baseine Vilniuje savaitgalį vyko Lietuvos jaunių-jaunimo šuolių į vandenį čempionatas.

Dvi dienas trukusiose varžybose jaunieji sportininkai varžėsi šuolių į vandenį nuo 1 ir 3 metrų tramplinų rungtyse.

Jaunimo amžiaus („A“) grupėje čempionų titulus iškovojo praėjusių metų pasaulio jaunimo šuolių į vandenį čempionato dalyvė 17-metė Urtė Valeišaitė ir Gertas Varneckis. Abu vilniečiai geriausiai pasirodė tiek šuoliuose nuo 1 metro, tiek ir nuo 3 metrų tramplinų.

U. Valeišaitės pasirodymus teisėjai įvertino 357,20 (1 m) ir 349,95 (3 m) balo, o G. Varneckio – 333,25 (1 m) ir 309,60 (3 m) balo.

Vita Šlajūtė ir Urtė Valeišaitė / Organizatorių nuotr.

Jaunimo vicečempionais čia tapo Vita Šlajūtė (1 m – 337,35), Smiltė Mikelaitytė (3 m – 139,55) bei Dominykas Sirvydis (1 m – 270,90; 3 m – 228,70).

Jaunių („B“) grupėje užtikrinta persvara abiejose rungtyse nugalėjo 14-metis vilnietis Martynas Lisauskas. Pasaulio jaunimo čempionato finalininkas pranoko sidabro medalius iškovojusį Kiril Baziuk (1 m – 301,10; 3 m – 272,55) ir bronzos medalininką Svajūną Cechanavičių (1 m – 284,55; 3 m – 256,10).

Už M. Lisausko atliktus šuolius teisėjai atitinkamai skyrė 426,75 (1 m) ir 450,05 (3 m) balo.

Kiril Baziuk, Martynas Lisauskas ir Svajūnas Cechanavičius / Organizatorių nuotr.

Tarp mergaičių geriausiai 1 m tramplino rungtyje pasirodė vilnietė Guoda Šlajūtė (233,10), mažiau nei balu aplenkusi kaunietę Emiliją Maželytę (232,20). Trečioji vieta šioje rungtyje atiteko Aušrai Malskaitytei (213,90) iš Vilniaus.

Visai nedaug iki prizininkių trejeto pritrūko kitai vilnietei Vaivai Dilytei (213,10), kurią iki trečios vietos skyrė tik 0,80 balo.

Emilija Maželytė, Guoda Šlajūtė ir Aušra Malskaitytė / Organizatorių nuotr.

Šuoliuose nuo 3 m tramplino nugalėtoja tapo E. Maželytė (238,10), įveikusi G. Šlajūtę (226,60) ir Urtę Brazytę (161,70) iš Kauno.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad svarbiausios nacionalinės šuolių į vandenį varžybos – šalies čempionatas – vyks birželio 3-4 dienomis Vilniuje.