Sportininkai

D.Rapšys: „Pasitikėjimo savimi man tikrai netrūksta“

Danas Rapsys 2

Jeigu paklaustumėte, kuo norėtų būti užaugęs, jis tiesiog užtikrintai ištartų savo vardą ir pavardę. Jo autoritetai nėra Michaelas Phelpsas, Ryanas Lochte ar tuo labiau Rūta Meilutytė. Jis pats nori būti kažkam pavyzdys. Tai – Danas Rapšys.

19-ąjį gimtadienį neseniai atšventusiam panevėžiečiui pasitikėjimo savimi galėtų pavydėti daugelis. Abiturientas turi aiškiai išsikėlęs savo tikslus – stovėti ant pasaulio čempionato nugalėtojų pakylos bei pasiekti pasaulio rekordą.

Link šio taško D.Rapšys sparčiai artėja. Kūno kultūros ir sporto departamentas sausio pabaigoje paskelbė Lietuvos plaukimo federacijos meistriškumo rodiklius, kuriuose antroje vietoje, iš karto po R.Meilutytės, puikavosi D.Rapšys. Nors daugelį toks išsirikiavimas kiek nustebino, tačiau žinantiems, šio perspektyvaus jaunuolio įdėtas pastangas į darbą, rezultatas turėtų būti adekvatus.

Didelę pyrago dalį D.Rapšys atpjauna ir solidų indėlį į jo pergales įnešusiems savo tėvams, kurie būtent ir atvedė dar vaiką į baseiną.

„Jau nuo mažens pirmaudavau tarp savo amžiaus grupių. Kuomet atrodė, jog viskas klostosi labai lengvai, norėjosi išbandyti ir kitas sporto šakas. Tačiau tėvai sakė, kad apsistočiau ties vienu sportu bei bandyčiau kažką pasiekti rimtesnio. Tikrai esu dėkingas tėvams“, – apie pirmuosius žingsnius plaukime kalbėjo Danas.

D.Rapšio trenerei Inai Paipelienei nereikia papildomai motyvuoti savo auklėtinio. Aiškaus tikslo išsikėlimas panevėžietį įpareigoja stengtis dirbti daug daugiau nei jo kolegos.

„Individualiame sporte tu dirbi tik tai sau. Visi plaukikai dirba sunkiai, bet stengiuosi dirbti dar sunkiau už juos, kadangi žinau, jog tai ateityje atsipirks, – užtikrintai kalbėjo devyniolikmetis. – Pasitikėjimo savimi man tikrai netrūksta.

Mane labiausiai motyvuoja galimybė užaugus tapti pasaulio čempionu ir visiems parodyti, kad iš tokio miestelio kaip Panevėžys ar iš tokio baseino gali išaugti pasaulinio lygio sportininkas.“

Danas Rapsys 2

Danas yra ne tik Lietuvos patriotas, bet ir Panevėžio. Šiam miestui jis jaučia pareigą atiduoti duoklę. Didelį „ačiū“ plaukikas taria savo Kazimiero Paltaroko gimnazijai, kuri jam sudaro puikias sąlygas sportuoti bei mokytis, tačiau didžiausi laurai atitenka trenerei I.Paipelienei.

„Jeigu ne mano mokykla, man tikrai būtų viskas daug sunkiau, – dėkojo D.Rapšys. – Po egzaminų neabejotinai liksiu Lietuvoje, nes laukia ir olimpinės žaidynės, o su savo trenere aš nenoriu skirtis, todėl studijuosiu neakivaizdiniu, kad galėčiau kuo daugiau laiko praleisti su ja.“

D.Rapšys – daugkartinis Lietuvos, Pabaltijo čempionas, tarptautinis plaukimo meistras, o praėję 2013 metai jam buvo itin sėkmingi – Europos jaunimo čempionate Poznanėje jis iškovojo aukso (200 m. nugara) ir sidabro medalius (100 m. nugara).

Tuo tarpu pasaulio jaunimo čempionate Dubajuje susižėrė du sidabro medalius – plaukiant 100 m. nugara bei 4×100 m. MIX stiliaus estafetėje.

Natūralu, jog, taip sparčiai žygiuojant aukštyn, didžiausia baime tampa traumos.

„Nė vienas žmogus nepasieks nieko, jeigu neturės sveikatos. Gali turėti kiek nori pinigų, bet sveikata yra prioritetas numeris vienas. Todėl šiek tiek bijau sveikatos problemų, tačiau kiek galiu stengiuosi saugotis“, – mintimis dalinosi D.Rapšys.

Pabaigai D.Rapšys užsiminė apie savo hobį – laisvalaikį sportininkas leidžia žiūrėdamas filmus.

Danas Rapsys 1

„Jeigu ne plaukimas, tikrai galėčiau būti kino kritikas, – juokiasi Danas. – Mano dauguma draugų net nebūna nuėję į filmą, kai aš jau jį būnu pažiūrėjęs, todėl dažnai klausinėja apie juos.

Jau nuo mažens man patinka žiūrėti „Transformerius“. Taip pat rekomenduočiau pažiūrėti ir vieną geriausių visų laikų filmų „Pabėgimą iš Šoušenko“. Kalbant apie serialus, tai mano favoritas yra „Spartakas“. Tikrai rekomenduoju visiems vaikinams.“

Rugpjūčio 13-24 d., Berlyne vyksiančiame Europos čempionate D.Rapšys sieks savo pirmojo „stambaus“ medalio suaugusiųjų tarpe.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai