Sportininkai

Vaikystėje skirtingais keliais į treniruotes vaikščioję broliai Biliai dabar siekia bendrų tikslų

Simonas Bilis

Broliai šaunuoliai, viskas normaliai. Šitie dainos žodžiai kažkada broliams Biliams buvo nesuprantami, tačiau dabar jie dirba išvien ir vienas kitą palaiko.

Vaikystėje būdavo visko – į treniruotes abu vaikščiodavo skirtingais keliais, atliekant paprastus pratimus lenktyniaudavo ir t.t. Ši broliška konkurencija panevėžiečiams leido iškilti į vandens paviršių bei puikuotis tarp perspektyviausių Lietuvos plaukikų.

Šiuo metu Justinas ir Simonas ruošiasi Lietuvos čempionatui, bet netolimoje ateityje – mintys apie rugpjūčio 13-24 d. vyksiantį Europos čempionatą, kuriame jie pretenduota plaukti estafetės rungtyje.

„Estafetėse tu plauki individualiai, tačiau galvoji ir apie kitus, kurie stovi ant baseino krašto. Komandos draugai visada tave palaiko ir žinai, kad tu plauki už juos, o ne dėl savęs. Jeigu jie mato, kad tau kažkas neišeina, tai jie visada ras būdą kaip tave motyvuoti, – šią komandinę plaukimo rungtį apibūdino Simonas. – Plaukiant estafetėje žinai, jog tau praplaukus, varžybos dar nesibaigs ir ta viena šimtoji sekundės dalis gali daug ką pakeisti. Tuomet būna visiškai kitoks nusiteikimas.“

Justinas neslėpė, jog ši komandinė rungtis turi savo specifikos.

„Komandinis plaukimas mane labai žavi. Žinau, kad jeigu kažką ne taip padarysiu, tai atsilieps visai komandai. Todėl jaučiu atsakomybę už kitus, – kalbėjo J.Bilis. – Treniruotis komandiam plaukimui yra sunkiau, nei individualiam. Svarbiausia, jog būtų kuo mažesnis laiko tarpas nuo atsispyrimo ir sienelės palietimo. Visa tai ateina su praktika.“

Abu broliai pasekė plaukiko Mindaugo Sadausko pavyzdžiu ir išvyko treniruotis bei mokytis į JAV universitetą, tačiau Justinui „Svajonių šalis“ didelio įspūdžio nepaliko ir grįžo į Lietuvą. Tuo tarpu Simonui dar liko už Atlanto praleisti mažiausiai dvejus metus.

„Man JAV nepatiko ir aš ten nenoriu grįžti, tačiau džiaugiuosi, jog dabar puikiai moku anglų kalbą, kuri gali praversti ateityje. Jeigu nori kažko ten pasiekti, tai pliaže gulėti jau negalėsi. Turi būti nusiteikęs ir pasiruošęs sunkiai dirbti“, – savo įspūdžiais dalinosi Justinas. 

Simonas Bilis

„Amerikoje daug draugiškesni žmonės ir kitoks požiūris į bendravimą. Kalbant apie plaukimą, ten žymiai daugiau įrangos, trenerių personalo bei baseinų. Tai buvo tikrai vienas sėkmingiausių mano sprendimų išvykti mokytis į JAV“, – džiaugėsi Simonas.

Simonas patvirtino, kad vaikystėje tarp brolių būdavo perdėtos konkurencijos, bet dabar ji išėjo tik į naudą.

„Dabar vienas kitą palaikome ir suprantame, kad dar ne kartą plauksime vienas prieš kitą. Stovint prie bokštelio manai, jog jį aplenksi, tačiau, kuomet pralaimi, vis tiek džiaugiesi už brolį“, – pasakojo atletas.

Tiek vieno, tiek kito Bilio tiksluose yra 2016 metais vyksianti Rio de Žaneiro olimpiada.

Justinas Bilis

„Olimpiada yra mano svajonė. Iki jos dar labai toli, tačiau žiūriu į ateitį ir bandau dirbti link to. Galbūt kažkaip pavyks“, – vylėsi Justinas.

„Olimpinės žaidynės kiekvienam sportininkui yra aukščiausias lygis. Būtų labai smagu ten patekti, – šnekėjo Simonas. – Jau praėjusiais metais buvau per plauką nuo B normatyvo. Tikiuosi, kad iki Rio de Žaneiro jį įvykdysiu.“

Birželio 26-28 d. Kaune vyks Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas, kuriame galėsite išvysti ir brolžudišką brolių dvikovą. 

Justinas Bilis ir Simonas Bilis 2

 

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai