Varžybų Stokholme starte – D.Rapšio auksas ir G.Titenio sidabras

Švedijos sostinėje Stokholme prasidėjusiose tarptautinėse „Swim Open Stockholm“ varžybose, kuriose startuos kone visi stipriausi Lietuvos plaukimo rinktinės nariai, medalių sąskaitą atidarė Danas Rapšys ir Giedrius Titenis.

D.Rapšys užtikrintai laimėjo 200 m plaukimo nugara rungtį. Jis buvo greičiausias tiek atrankiniame, tiek finalo plaukimuose. Kovoje dėl aukso jis distanciją įveikė per 1.57, 08 sek., daugiau nei puse sekundės aplenkdamas vengrą Peterį Berneką bei pagerindamas savo geriausią šio sezono rezultatą.

Pirmajame savo starte šį sezoną sidabrą iškovojo G.Titenis. Ketvirtąjį rezultatą 200 m krūtine atrankos plaukime pasiekęs plaukikas finale savo laiką pagerino šešiomis sekundėmis (2.11,85 sek.) ir nusileido tik Švedijos rekordą pagerinusiam Erikui Perssonui, distanciją įveikusiam per 2.07,85 sek.. Švedas greičiausias buvo ir antrankos plaukime.

Į tos pačios distancijos B finalą, atrankoje parodęs 15-ą rezultatą, pateko Andrius Šidlauskas. Jame lietuvis finišą pasiekė po 2.18,89 sek. ir, įveikęs visus varžovus, galutinėje įskaitoje užėmė 9-ą vietą.

Šalia nugalėtojų pakylos liko Deividas Margevičius. 50 m peteliške finale jis užėmė ketvirtąją vietą. Finišavęs per 24.07 sek., nuo bronzą iškovojusio suomio Riku Pöytäkivio lietuvis atsiliko vos šešiomis šimtosiomis sekundės. Auksas atiteko Jegorui Dodalevui – 23.59 sek.

Iš Kolorado Springso (JAV) į Švediją kone parą keliavusi geriausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė į startą pirmąją varžybų stojo praktiškai be poilsio. 200 m laisvu stiliumi atrankoje bendroje įskaitoje liko 22-oje vietoje ir pateko į C finalą. Jame lietuvaitė aplenkė visas varžoves ir, nuotolį įveikusi per 2.04,08 sek. galutinėje įskaitoje užėmė 17-ą vietą.

Antroje dienos rungtyje R.Meilutytė 50 m. peteliške distanciją įveikė per 29,40 sek. ir savo pasirodymą, užimdama 54-ą vietą, baigė.

Toje pačioje distancijoje varžėsi ir dar viena mūsų šalies atstovė Beatričė Kanapienytė. Jai plaukti sekėsi kiek geriau, tačiau pasiekto 30-o rezultato (28,56 sek.) nepakako tęsti kovai dėl aukštesnių vietų.

Antrąją varžybų dieną varžysis visi šeši į Švediją nuvykę Lietuvos plaukikai. R.Meilutytė plauks 50 m krūtine, B.Kanapienytė – 100 m peteliške, G.Titenis ir A.Šidlauskas – 100 m krūtine, D.Rapšys – 50 m nugara ir 200 m laisvu stiliumi, D.Margevičius – 100 m peteliške.

Varžybos Stokholme tęsis iki balandžio 11 d.

Prizinis varžybų fondas 65 000 Eur. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus 600 Eur, antros vietos – 300 Eur, trečios – 100 Eur. Absoliučiai geriausi sportininkai (vyrai ir moterys) pagal reitingo taškų lentelę gaus po 7 500 Eur, antros vietos laimėtojai – po 5 000 Eur, trečios – po 2 500 Eur.