Justinos Butkutės nuotr.
Klaipėdos baseinas | Gruodžio 17–19 d. | Čempionato nuostatai |
Starto protokolai/rezultatai | TIESIOGIAI | Šalies čempionai (1935–2019) |
Gruodžio 17-ąją šalies plaukikų sostinėje tapusioje Klaipėdoje prasidės tris dienas truksiantis ilgai lauktas Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas.
Blogiausio pavasario scenarijaus pavyko išvengti – svarbiausios metų nacionalinės plaukimo varžybos įvyks. Palaikyti geriausius šalies plaukikus bus galima stebint tiesioginę transliaciją internetu (Lietuvos plaukimo federacijos Facebook ir YouTube paskyrose), o čempionato dalyviai dėl jų pačių saugumo turės laikytis griežtų valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytų reikalavimų.
Dalis sportininkų jau kelias savaites „burbulo“ sąlygomis treniravosi Klaipėdoje, o kiti tęsė pasiruošimą lankytojams dėl karantino uždarytuose baseinuose.
Plaukimo mokykloms ir klubams primename, kad ruošdamiesi važiuoti į uostamiestį, nepamirškite reikiamų kelionės dokumentų ir savo atvykimą planuokite iš anksto, kad vėliau netektų laukti spūstyse.
BENDRI SAUGUMO REIKALAVIMAI | DALYVAUJA |
|
|
Per tris varžybų dienas iš viso bus išdalinti 37 medalių komplektai, o taip pat paaiškės ir jaunių įskaitos prizininkai.
Čempionatas įtrauktas į Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) oficialių varžybų kalendorių, todėl visi varžybose dalyvausiantys sportininkai galės pamėginti įvykdyti olimpinių žaidynių, Europos, Europos jaunimo čempionato normatyvus.
Lietuvos rekordai | Olimpiniai normatyvai | Kandidatai į rinktines |
Lietuvos čempionate išvysime į nacionalinės olimpinės rinktinės kandidatų sąrašą įtrauktus Daną Rapšį (100 m l. stiliumi, 100 m peteliške), Andrių Šidlauską (50 ,100 ir 200 m krūtine), Simoną Bilį (50 ir 100 m l. stiliumi, 50 m peteliške), Deividą Margevičių (50, 100 ir 200 m peteliške), Ugnę Mažutaitytę (50, 100 ir 200 m nugara), Giedrių Titenį (50, 100 ir 200 m krūtine) ir Daniil Pancerevą (100 ir 200 m l. stiliumi, 100 m peteliške).
Čia taip pat dalyvaus Jokūbas Keblys, Erikas Grigaitis, Aleksas Savickas, Agnė Šeleikaitė, Eimantas Milius, Paulina Pekūnaitė, Silvija Statkevičius, Smiltė Plytnykaitė, Erika Pasakinskaitė, Stela Švenčionytė ir kiti.
Specialiai į šį čempionatą iš Šveicarijos atvyksta dvigubą JAV ir Lietuvos pilietybę turintis Saverio Multin, o iš kaimyninės Latvijos konkurenciją lietuviams sudarys Daniils Bobrovs ir Maksim Cherviakov.
Varžybose startuos ir Lietuvos paralimpinės rinktinės plaukikai Edgaras Matakas (50 m l. stiliumi, 50 ir 100 m krūtine), Mindaugas Dvylaitis (50 ir 100 m nugara, 50 ir 100 m krūtine) ir Gabrielė Čepavičiūtė (50 m l. stiliumi, 50 ir 100 m nugara). Šalies čempionatas jiems bus tik antros varžybos 50 metrų baseine šiemet, nes dėl koronaviruso pandemijos kiti planuoti startai buvo atšaukti.
PIRMOJI DIENA | Gruodžio 17 | ||||
Parengiamieji plaukimai – nuo 11 val. | B/A finalai – nuo 18.30 val. | |||
Programoje | ||||
1) 200 m l. stiliumi, moterys | Silvija Statkevičius, Marija Romanovskaja | |||
2) 200 m l. stiliumi, vyrai | Daniil Pancerevas, Tomas Navikonis | OQT 1.47,02 | OST 1.50,23 | |
3) 100 m krūtine, moterys | Agnė Šeleikaitė, Smiltė Plytnykaitė | OST 1.09,08 | ||
4) 100 m krūtine, vyrai | Andrius Šidlauskas, Giedrius Titenis, Aleksas Savickas | OQT 59,93 | OST 1.01,73 | |
5) 100 m nugara, moterys | Ugnė Mažutaitytė, Paulina Pekūnaitė, Stela Švenčionytė | OQT 1.00,25 |
OST 1:02,06 LR 1.02,02 |
|
6) 100 m nugara, vyrai | Omar Pinzón, Erikas Grigaitis, Paulius Martinkėnas | OST 55,47 | ||
7) 50 m peteliške, moterys | Agnė Šeleikaitė, Erika Pasakinskaitė, Radvilė Kerševičiūtė | |||
8) 50 m peteliške, vyrai | Deividas Margevičius, Simonas Bilis | |||
9) 200 m kompl. b., moterys | Smiltė Plytnykaitė, Augustė Jociūtė, Erika Pasakinskaitė | |||
10) 200 m kompl. b., vyrai | Eimantas Milius, Mantas Lisauskas, Omar Pinzón | OST 2.03,26 | ||
11) 800 m l. stiliumi, moterys | Silvija Statkevičius, Virginija Volodkaitė | |||
12) 1500 m l. stiliumi, vyrai | Gantas Grigalionis, Igor Kozlovskij | LR 15.52,12 | ||
13) 4 x 100 m kompl. b., mix | LR 3.51,85 |
Primename, kad Lietuvos plaukimo federacijos Trenerių tarybos branduolys sudarė tikslinius rezultatus, į kuriuos LPF Vykdomojo komiteto patvirtinta išplėstinė šalies plaukimo rinktinė turėtų orientuotis Lietuvos čempionate.
{slider title=”Tiksliniai rezultatai” open=”false”}
# | Vardas, Pavardė | Nuotolis | Turimas rezultatas | „A“ | Tiksliniai rezultatai LČ 2020 12 17-19 d. |
1. Sportininkai, įvykdę FINA A & B Qualifying Time Standards | |||||
1 | Danas Rapšys |
200 m l/st. 400 m l/st. 200 m kompl. b. |
1.44,38 3.43,36 1.59,11 |
1.47,02 3.46,78 1.59,67 |
1.47,02 3.46,78 1.59,67 |
2 | Andrius Šidlauskas |
100 m krūtine 200 m krūtine |
59,12 2.09,71 |
59,93 2.10,35 |
59,93 2.10,35 |
3 | Giedrius Titenis |
100 m krūtine 200 m krūtine |
58,96 2.07,80 |
59,93 2.10,35 |
59,93 2.10,35 |
4 | Deividas Margevičius |
100 m peteliške 200 m peteliške |
52,55 2.00,63 |
51,96 1.56,48 |
52,30 1.58,00 |
5 | Simonas Bilis |
50 m l/st. 100 m l/st. |
21,70 48,64 |
22,01 48,57 |
22,01 48,57 |
6 | Daniil Pancerevas |
100 m peteliške 200 m l/st. |
55,14 1.53,23 |
51,96 1.47,02 |
53,52 („B“) 1.50,23 („B“) |
7 | Arijus Pavlidi |
100 m nugara 200 m nugara |
55,32 1.59,63 |
53,85 1.57,50 |
54,80 1.58,50 |
8 | Jokūbas Keblys |
50 m l/st. 100 m l/st. |
22,55 50,51 |
22,01 48,57 |
22,30 49,78 |
9 | Kotryna Teterevkova |
100 m krūtine 200 m krūtine |
1.07,34 2.26,97 |
1.07,07 2.25,52 |
1.07,07 2.26,00 |
10 | Ugnė Mažutaitytė |
100 m nugara 200 m nugara |
1.02,02 2.11,56 |
1.00,25 2.10,39 |
1.01,00 2.10,39 |
2. Sportininkai, vykdantys normatyvus su amžiaus grupių nuolaida 50 m baseine, rezultatus įvykdę iki 2020 03 08 | |||||
11 | Tomas Navikonis |
100 m l/st. 200 m l/st. |
52,55 1.56,54 |
48,57 1.47,02 |
50,76 1.51,84 |
12 | Aleksas Savickas |
100 m krūtine 200 m krūtine |
1.02,70 2.18,41 |
59,93 2.10,35 |
1.02,03 2.14,91 |
13 | Erikas Grigaitis |
100 m nugara 200 m nugara |
57,46 2.04,57 |
53,85 1.57,50 |
55,47 („B“) 2.01,03 („B“) |
14 | Smiltė Plytnykaitė |
100 m krūtine 200 m krūtine |
1.14,00 2.42,45 |
1.07,07 2.25,52 |
1.12,46 2.37,21 |
15 | Silvija Statkevičius | ||||
3. Sportininkai, atrinkti pagal trenerių nuomonę, remiantis progresu ir 25 m normatyvais, tinkantys kaip sparingo partneriai | |||||
16 | Arnas Čereška |
100 m peteliške 100 m l/st. |
57,90 51.84* |
51,96 48,57 |
55,32 51,15 |
17 | Rokas Jazdauskas |
100 m peteliške 100 m l/st. |
57,55* 51,94* |
51,96 48,57 |
55,32 51,15 |
18 | Danielis Kvederis |
100 m nugara 200 m nugara |
58,16 2.07,32 |
53,85 1.57,50 |
57,01 2.04,27 |
19 | Matas Činga |
200 m l/st. 400 m l/st |
1.57,82* – |
1.47,02 3.46,78 |
1.52,96 3.59,01 |
{/sliders}