Dailusis plaukimas

Europos suaugusiųjų čempionate – šalies dailiojo plaukimo sportininkių debiutas

Budapeštas (Vengrija) Gegužės 10–15 d. Starto protokolai Rezultatai

Pirmadienį Budapešto „burbule“ prasidėjo LEN Europos vandens sporto čempionatas. Pirmoji varžybų savaitė skirta dailiojo plaukimo, šuolių į vandenį ir atvirų vandenų plaukimo disciplinoms, o antroji – tik plaukimui.

Antrąją čempionato dieną startavo dvi Lietuvos sportininkės Fausta Abramavičiūtė ir Goda Vaitekūnaitė (tren. Jurga Dimšienė). Dailiojo (sinchroninio) plaukimo atstovės šįryt varžėsi duetų laisvojoje programoje.

Septyniolikmetės lietuvės buvo vienos iš jauniausių tarp kitų 19 šalių konkurenčių ir beveik dvejus metus praleido be varžybų, tačiau abi suaugusiųjų čempionato debiutantės pasisėmė itin reikalingos varžybinės patirties prieš vasarą vyksiantį Europos jaunių čempionatą.

Čempionato teisėjos lietuvių pasirodymą įvertino 70.4667 balo (Exec. – 20.9000, Art. Impr. – 28.2667, Diff. – 21.3000) – 20-ąja vieta.

„Iš tikrųjų buvo labai daug jaudulio. Matant sinchroninio plaukimo lyderių treniruotes ir pasirodymus, truputį buvo nejauku, bet kartu tai tokia galinga motyvacinė jėga ir stimulas, – po pasirodymo kalbėjo trenerė Jurga Dimšienė. – Merginos suvaldė jaudulį ir pasirodė puikiai. Žinoma aš, kaip trenerė, turiu daug pastabų savo sportininkėms, bet be galo jomis didžiuojuosi. Smagu, kad galėjome sudalyvauti tokio rango varžybose.“

Pasirodymo vaizdo įrašas

Į laisvosios programos finalą, kuris numatytas penktadienį, gegužės 14 dieną, pateko 12 geriausiai atrankoje pasirodžiusių duetų. Lietuves nuo finalinio dvyliktuko skyrė kiek daugiau nei 8 balai. Atrankos lyderėmis tapo Svetlana Kolesničenko ir Svetlana Romašina iš Rusijos, surinkusios 97.4000 balo.

1) Rusija – 97.4000 (KOLESNICHENKO Svetlana, ROMASHINA Svetlana)
2) Ukraina – 94.0333 (FIEDINA Marta, SAVCHUK Anastasiya)
3) Austrija – 90.0333 (ALEXANDRI Anna Maria, ALEXANDRI Eirini)
12) San Marinas – 78.8000 (VERBENA Jasmine, ZONZINI Jasmine)
20) Lietuva – 70.4667 (ABRAMAVIČIŪTĖ Fausta, VAITEKŪNAITĖ Goda)

Praėjusiame Europos čempionate (2018 m.) šioje rungtyje aukso medalius iškovojo rusės Svetlana Kolesničenko ir Varvara Subbotina. Apie Rusijos dominavimą dailiajame plaukime byloja ir 2019 m. Kvandžu (Pietų Korėja) vykusio pasaulio čempionato rezultatai – šios šalies atstovai ten laimėjo net devynias iš dešimties rungčių.

dailusis 2021 05 11 stop kadras min

20210511 dailusis lietuves

{loadposition rssocial}


Lietuvių pasiekimai LEN Europos jaunių čempionate

*Kaip sinchroninio plaukimo programa Europos žaidynėse


Lietuvių pasiekimai FINA Pasaulio jaunių čempionate


Lietuvių pasiekimai LEN Europos čempionate


Lietuvių pasiekimai FINA Pasaulio čempionate

Daugiau apie dailųjį plaukimą

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai