D.Rapšys – Europos plaukimo čempionato finale, S.Plytnykaitė gerino bendraamžių rekordą

Danas Rapšys (archyvas) / JoKleindl/World Aquatics nuotr.

Gruodžio 5–10 Otopenis, ROU 25 m baseinas Rezultatai Transliacija Svetainė

Rumunijos mieste Otopenyje prasidėjo Europos plaukimo čempionatas trumpame (25 m) baseine. Pirmąją varžybų dieną į vyrų 400 m plaukimo laisvu stiliumi finalą užtikrintai pateko Danas Rapšys.

Lietuvis laimėjo paskutinį atrankos plaukimą, distanciją įveikė per 3 min. 39,19 sek. ir buvo pirmas tarp 34 kvalifikacijos dalyvių.

Antras atrankoje buvo austras Felixas Auböckas (3:39.43), trečias – airis Danielis Wiffenas (3:39.54). Į vakare (18.09 val.) vyksiantį finalą pateko aštuoni plaukikai.

Priminsime, kad D. Rapšiui tebepriklauso šios rungties Europos čempionato ir Lietuvos rekordas (3:33.20).

Vyrų 100 m peteliške plaukime Andrius Šidlauskas užėmė 21 vietą tarp 33 kvalifikacijos dalyvių. Nepagrindinėje savo rungtyje lietuvis nuotolį įveikė per 52,64 sek. ir buvo arti karjeros rekordo (52.56).

Su geriausiu rezultatu į pusfinalį pateko šveicaras Noe Ponti (49.14).

Smiltė Plytnykaitė debiutą čempionate pradėjo moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtimi. Lietuvė atrankoje finišavo per 24,93 sek. ir užfiksavo naują Lietuvos rekordą iki 17 metų. Ankstesnis pasiekimas nuo 2013 metų priklausė čempionatą praleidžiančiai Rūtai Meilutytei (24.95).

Bendroje įskaitoje tarp 45 dalyvių S. Plytnykaitė užėmė 22 vietą.

Į šios rungties pusfinalį pateko 16 dalyvių. Vietą jame garantavo 24.65 sek. rezultatas, o greičiausia atrankoje buvo švedė Michelle Coleman (23.74).

S.Plytnykaitė (archyvas) / Gilad Kavalerchik/World Aquatics nuotr.

Vyrų 50 m plaukimo nugara rungtyje pasirodė du lietuviai. Skirtinguose plaukimuose dalyvavę Erikas Grigaitis ir Kajus Stankevičius ryte užfiksavo identišką laiką – 25,02 sek. Abiem jis yra naujas karjeros rekordas.

K. Stankevičius nuo ankstesnio asmeninio rekordo nubraukė 0,06 sek., o E. Grigaitis – net 1,26 sek.

Tarp 37 atrankos dalyvių Lietuvos plaukikai pasidalino 28–29 vietas.

Ryte geriausiai pasirodė prancūzas Mewenas Tomacas (23.16), o bilietą į pusfinalį būtų užtikrinęs 23,96 sek. rezultatas.

Antradienio vakarą pasirodo*:

400 m laisvu st., vyr. finalas – 18.09 val. – Danas Rapšys

*Preliminarus starto laikas

Čempionate dalyvauja Danas Rapšys (200/400 m laisvu st., 200 m kompl. b.), Andrius Šidlauskas (50/100/200 m krūtine, 100 m peteliške), Erikas Grigaitis (50/100/200 m nugara), Kajus Stankevičius (50/100/200 m nugara), Adomas Gatulis (100 m krūtine, 100/200 m kompl. b.) ir Smiltė Plytnykaitė (50/100/200 m laisvu st.).

Europos čempionate dirba ir tarptautinės kategorijos teisėjas iš Lietuvos – Robertas Vilkelis.

Varžybas galima stebėti per EUROVISION SPORT, vakarinę varžybų dalį nuo 18 val. tiesiogiai transliuos ir LRT PLIUS.