Danas Rapšys Melburne iškovojo bronzą

Danas Rapšys / Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr.

Gruodžio 13–18 Melburnas (Australija) 25 m baseinas TIESIOGIAI Rezultatai

Ketvirtadienį pasaulio plaukimo čempionate trumpajame baseine Melburne pirmąjį medalį Lietuvai vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale iškovojo Danas Rapšys.

Septintuoju rezultatu į finalinį plaukimą patekęs 27-erių panevėžietis jame finišavo trečias – 3 min. 36,26 sek. ir nusileido tik australui Thomas Neill (3.35,05 min.) bei nugalėjusiam amerikiečiui Kieran Smith (3.34,38 min.).

Lietuvis distanciją pradėjo ramiai, tačiau laikėsi arti lyderių. Įpusėjus nuotoliui D. Rapšys dar buvo ketvirtas, bet antroje distancijos dalyje pavijo japoną Katsuhiro Matsumoto ir pelnė bronzą.

Finalo rezultatai

D. Rapšiui priklauso šios rungties Lietuvos vyrų rekordas – 3 min. 33,20 sek.

Kitaip nei Rūta Meilutytė ir Andrius Šidlauskas, kurie aklimatizavosi treniruočių stovykloje Australijoje, D. Rapšys į čempionatą atskrido tiesiai iš Siera Nevados aukštikalnių, kur intensyviai ruošėsi šiam čempionatui.

Moterų 100 m plaukimo finalas nesėkmingai susiklostė Rūtai Meilutytei. Į finalą antruoju rezultatu (1.03,40 min.) patekusi 25-erių kaunietė finalinėse varžybose finišavo taip pat antra, po amerikietės Lilly King (1.02,67 min.).

Lietuvė parodė puikų rezultatą (1.02,91 min.), tačiau teisėjai mūsiškės pasiektą laiką anuliavo. R. Meilutytė suklydo starte, kai padarė daugiau nei vieną leistiną judesį kojomis delfinu. Už tai teisėjai Lietuvos atstovę diskvalifikavo.

Sidabras atiteko Nyderlandų plaukikei Tes Schouten (1.03,90 min.), o bronzą iškovojo vokietė Anna Elendt (1.04,06 min.). Tik 0,01 sek. nuo jos atsiliko kinė Qianting Tang.

Rūta Meilutytė moterų 100 m plaukimo krūtine finale / Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr.

R. Meilutytei šioje rungtyje priklauso pasaulio rekordas (1.02,36 min.), kurį ji dalinasi kartu su jamaikiete Alia Atkinson.

Planuojama, kad Lietuvos plaukikų komanda į Vilnių turėtų sugrįžti gruodžio 20 d. 11.05  val. (skrydis iš Melburno per Singapūrą ir Stambulą).

Oficialus čempionato transliuotojas Lietuvoje – LRT.

Atrankiniai plaukimai prasideda 2 val. nakties (Lietuvos laiku), o pusfinaliai ir finalai – 10.30 val.

200 m krūtine 2:00.16 2:05.14 2:05.14 X
WR – pasaulio rekordas / LR – Lietuvos rekordas / PB – karjeros rekordas / Q – pateko į kitą etapą / DSQ – diskvalifikacija

Bendras pasaulio plaukimo čempionato prizinis fondas siekia 2 mln. 160 tūkst. JAV dolerių.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad pasaulio čempionais (25 m baseine) yra tapę trys mūsų šalies plaukikai – R. Meilutytė (2012 ir 2014 m.), D. Rapšys (2018 m.) ir Simonas Bilis (2016 m.).