Europos jaunimo olimpiniame festivalyje kovas pradėjo plaukikai

Dėre, Vengrijoje, prasidėjusiame XIV Europos jaunimo vasaros festivalyje jau pirmąją varžybų dieną asmeninėse rungtyse startavo šeši Lietuvos plaukikai, varžytasi ir estafečių plaukimuose.

Geriausiai startas sekėsi Vilniaus miesto sporto centro auklėtiniui Arijui Pavlidi. 100 m nugara plaukimo atrankoje jis pasiekė 13-ą rezultatą – 58,57 sek. bei pateko į pusfinalį. Jame sportininkas buvo dar greitesnis ir nuotolį įveikė per 58,12 sek., tačiau liko per plauką iki finalo, užimdamas 9-ą vietą.

Toje pačioje rungtyje startavęs dar vienas vilnietis Germantas Švecovas atrankoje su airiu Seanu McNichollu pasidalijo 18-19 vietomis – 59,10 sek.

Dvi lietuvaitės varžėsi analogiškoje merginų rungtyje. Nei vienai jų patekti į kitą etapą nepavyko. Alytiškė Gabija Mankauskaitė takelyje užtruko 1 min. 06,26 sek. ir užėmė 26-ą vietą, tuo tarpu uostamiesčio plaukikė Paulina Pekūnaitė bendroje įskaitoje liko 35-a. Jos laikas – 1 min. 07,77 sek.

31-ą rezultatą 100 m plaukimo krūtine rungtyje pasiekė uteniškis Aleksandras Kasakovskis, tuo tarpu panevėžietis Titas Smailys 200 m laisvu stiliumi atplaukė 36-as – 2 min. 01,80 sek.

Nesėkmingai lietuvaičiams susiklostė plaukimai estafetėse 4 x 100 laisvuoju stiliumi. Merginų komanda užėmė priešpaskutinę 21-ą vietą – 4 min. 03,10 sek.), vaikinai aplenkė tris varžovus ir liko 14-i – 3 min. 37,11 sek.

Europos jaunimo olimpinis festivalis truks 6 dienas.