Geriausi ilgų nuotolių varžybų plaukikai – Ieva Visockaitė ir Matas Činga

Ieva Visockaitė

Sausio 8–28 25 m / 50 m baseinai Nuostatai Varžybų rezultatai

Sausio mėnesį Lietuvos sportininkai tradiciškai varžėsi neakivaizdinėse ilgų nuotolių plaukimo varžybose. Tris savaites plaukikai savo sporto mokymo įstaigų ir klubų baseinuose galėjo išmėginti jėgas 1500 m, 800 m ir 400 m plaukimo distancijose.

Susumavus visų trijų etapų rezultatus, paaiškėjo geriausi varžybų plaukikai. Ištvermės karalienės titulas šiemet atiteko Kauno plaukimo mokyklos auklėtinei Ievai Visockaitei, o Ištvermės karaliumi tapo Panevėžio „Žemynos“ plaukikas Matas Činga.

I. Visockaitė iš viso surinko 1895 AQUA (World Aquatics) taškus, antrą vietą užėmė šiaulietė Patricija Geriksonaitė (1832 tšk.), o trečią vietą iškovojo praėjusiais metais šiose varžybose nugalėjusi vilnietė Stela Švenčionytė (1811 tšk.).

10 Beata SURBLYTĖ Klaipėdos „Gintaro“ SC 525 548 544 1617

M. Činga per tris varžybų etapus pelnė 2050 taškų. Jis aplenkė antrą vietą užėmusį vilnietį Kirilą Stepanovą (2031 tšk.), trečias vyrų įskaitoje – kaunietis Džiugas Miškinis (2021 tšk.).

10 Edvinas ČESNAKAS Klaipėdos „Gintaro“ SC 616 627 577 1820

Pirmame varžybų etape (1500 m laisvu stiliumi) daugiausiai taškų surinko P. Geriksonaitė ir Dž. Miškinis, antrame (800 m laisvu stiliumi) – I. Visockaitė ir Kristupas Trepočka, o trečiame (400 m laisvu stiliumi / kompleksiniu būdu) – I. Visockaitė ir Karilė Ališauskaitė bei K. Trepočka ir Daniilas Žučkovas.

Geriausi varžybų plaukikai ir kiekvienos iš rungčių prizininkai bus apdovanoti vasario 22–24 dienomis Klaipėdoje vykstančiame Lietuvos jaunimo čempionate.

Ankstesnių metų nugalėtojai

Sezonas Ištvermės karalius Ištvermės karalienė
2023 Danielis Kvederis Stela Švenčionytė
2022 Džiugas Miškinis Patricija Geriksonaitė
2021 Džiugas Miškinis Sylvia Statkevičius

Pagrindiniai šių varžybų tikslai — populiarinti plaukimo sportą Lietuvoje, didinti sportininkų meistriškumą, ugdant jų ištvermę ilgesnėse plaukimo distancijose.