Jaunieji Lietuvos plaukikai pradėjo „Flanders Swimming Cup 2023“ varžybas

Smiltė Plytnykaitė moterų 50 m l. stiliumi finale. Dariaus Šimaičio nuotr.

Sausio 21-22 d. Antverpenas, Belgija 50 m baseinas Varžybų svetainė Rezultatai

Šį savaitgalį Belgijos mieste Antverpene vyksta tarptautinės plaukimo varžybos „Flanders Swimming Cup 2023“, kuriose dalyvauja ir jaunieji Lietuvos plaukikai.

Nors mūsiškiams šios varžybos tik vienas iš kontrolinių startų, šeštadienio rytines atrankas sėkmingai įveikė ir į vakarinę dalį pateko ir būrys lietuvių: Patricija Kondraškaitė, Smiltė Plytnykaitė, Patricija Geriksonaitė, Adomas Gatulis, Matas Činga, Kiril Stepanov, Rokas Jazdauskas, Kristupas Trepočka ir Tomas Lukminas.

Moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje trečią vietą iškovojo Sostinės sporto centro auklėtinė Smiltė Plytnykaitė. 16-metė lietuvė finale užfiksavo 25,99 sek. rezultatą ir į priekį praleido tik dvi labiau patyrusias varžoves – olandę Milou Van Wijk (25,80 sek.) ir jos tautietę Kim Busch (25,03 sek.).

Tiek pusfinalyje, tiek ir atrankoje S. Plytnykaitė buvo antra. Jos komandos draugė Patricija Kondraškaitė (26,90 sek.) pusfinalyje užėmė 10 vietą. Iš viso šioje rungtyje varžėsi 84 dalyvės.

Vyrų komandinėje estafetėje 4 x 200 m laisvuoju stiliumi lietuviai Rokas Jazdauskas, Kiril Stepanov, Matas Činga ir Tomas Lukminas finišavo antri. Mūsiškiai estafetę įveikė per 7 min. 45,08 sek. Nugalėtoja čia tapo Belgijos komanda, finišavusi per 7 min. 35,29 sek.

Lietuvos vaikinų estafetės komanda. Dariaus Šimaičio nuotr.

Moterų estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi Lietuvos komanda užėmė trečią vietą. Lietuvės Patricija Geriksonaitė, Stela Švenčionytė, Patricija Kondraškaitė ir Smiltė Plytnykaitė finišavo per 3 min. 53,52 sek. ir nusileido tik dviem Belgijos komandoms (pirmoji distanciją įveikė per 3 min. 47,03 sek, o antroji — per 3 min. 51,42 sek.).

Arti prizininkų trejeto vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi A finale buvo Kristupas Trepočka. Panevėžio „Žemynos“ plaukikas nuotolį įveikė per 51,14 sek. ir užėmė ketvirtą vietą.

Atrankoje lietuvis užfiksavo naują asmeninį karjeros rekordą (50,75 sek.), nuo senojo rezultato nubraukęs 1,52 sek. Stipriausiame finale taip pat pasirodęs dar vienas panevėžietis Tomas Lukminas buvo šeštas (51,45 sek.).

K. Trepočka ryte dalyvavo ir vyrų 50 m plaukimo peteliške atrankoje, kur finišavęs su karjeros rekordu (24,82 sek.) buvo trečias, tačiau pusfinalyje neplaukė.

Asmeninius rezultatus šeštadienio varžybose taip pat pasigerino Stela Švenčionytė (800 m l. stiliumi — 9 min. 26,50 sek.), Adomas Gatulis (200 m kompl. būdu — 2 min. 8,73 sek.), Matas Činga (100 m l. stiliumi — 51,95 sek.).

Komandos treneriai Mintara Labanauskienė ir Kęstutis Steponavičius. Dariaus Šimaičio nuotr.

Atrankos plaukimai sekmadienį prasidės 9 val. vietos laiku (10 val. Lietuvos), finalai nuo 16.30 val. (17.30 val.).