K. Teterevkova antru rezultatu pateko į „2024 TYR Pro Swim Series“ finalą (papildyta)

Kotryna Teterevkova (archyvas) / Dariaus Kibirkščio / LTU Aquatics nuotr.

Balandžio 10–13 San Antonijus, JAV 50 m baseinas Rezultatai Transliacija

San Antonijuje, Teksase (JAV) tęsiasi „2024 TYR Pro Swim Series“ plaukimo varžybos atvirame 50 m baseine. Šeštadienį čia startavo ir būrys JAV besitreniruojančių Lietuvos plaukikų.

Į moterų 200 m plaukimo krūtine A finalą užtikrintai pateko Kotryna Teterevkova. Vilnietė buvo pati greičiausia septintame atrankos plaukime. Distanciją ji įveikė per 2 min. 27,44 sek., o bendroje įskaitoje užėmė antrą vietą.

Greičiau už lietuvę kvalifikacijoje plaukė tik amerikietė Kate Douglass (2 min. 26,09 sek.).

K. Teterevkovai priklausantis šios rungties Lietuvos rekordas yra 2 min. 22,86 sek.

Priminsime, kad lietuvė jau yra įvykdžiusi abu (100 ir 200 m) plaukimo krūtine olimpinius normatyvus.

Vyrų 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje šeštadienį dalyvavo Jokūbas Keblys. Paskutiniame atrankos plaukime startavęs lietuvis nuotolį nuplaukė per 22,48 sek. ir iškovojo teisę plaukti B finale.

Bendroje įskaitoje J. Keblys pasidalijo 15–16 vietas kartu su identiškai finišavusiu Honkongo atstovu Ianu Ho.

Atrankoje greičiausias buvo Gabe Castano (21,67 sek.) iš Meksikos.

J. Keblio asmeninis rekordas – 22,23 sek.

A finalo dalyvės

100 m plaukimo nugara rungtyje į B finalą 16-u rezultatu pateko Arijus Pavlidi. Lietuvis laimėjo antrąjį atrankos plaukimą, kai finišavo per 56,16 sek.

Kvalifikacijos lyderiu tapo vengras Hubertas Kósas (53,55 sek.).

A. Pavlidi greičiausiai karjeroje yra plaukęs per 55,32 sek.

Arijus Pavlidi / Stop kadras

Analogiškoje moterų atrankoje dalyvavo Justine Murdock. 100 m nuotolį nugara ji įveikė per 1 min. 2,57 sek. ir užėmė 21-ą vietą, todėl galės pasirodyti C finale.

Greičiausia rytinėse varžybose buvo amerikietė Katharine Berkoff (59,07 sek.).

J. Murdock karjeros rekordas – 1 min. 1,46 sek.

Vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu atrankoje startavęs Daniil Pancerevas užėmė 31-ą vietą. Lietuvos plaukikas finišavo per 2 min. 5,85 sek. ir į finalą nepateko.

D. Pancerevo asmeninis šios rungties rekordas – 2 min. 2,82 sek.

Geriausiai atrankoje pasirodė amerikietis Luca Urlando (1 min. 59,96 sek.).

Varžybų San Antonijuje finalai vyks naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku.

Tiesioginę šių varžybų transliaciją galima stebėti čia: USA Swimming Live Stream

Tuo metu Toronte, Kanadoje, vykstančiose „2024 Speedo Canadian Swimming Open“ plaukimo varžybose sėkmingą pasirodymą pratęsė Sylvia Statkevičius, patekusi į dar vieną finalą.

Balandžio 10–13 Torontas, Kanada 50 m baseinas Rezultatai

16-metė Lietuvos plaukikė moterų 50 m plaukimo laisvu stiliumi atrankoje kartu su pasaulio jaunimo čempionato prizininke kanadiete Delia Lloyd užfiksavo identišką rezultatą – 25,85 sek.

Abi plaukikės kvalifikacijoje pasidalino 1–2 vietas. Trečiu rezultatu (25,96 sek.) į A finalą pateko Ainsley McMurray.

S. Statkevičius sėkmingai pasigerino karjeros rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 26,02 sek.

Lietuvos rekordas nuo 2018 metų tebepriklauso Rūtai Meilutytei (25,04 sek.).