Kotrynai Teterevkovai – „US Open“ plaukimo čempionato bronza

Kotryna Teterevkova (archyvas) / Dariaus Kibirkščio/LTU Aquatics nuotr.

Lapkričio 29 – gruodžio 2 Grinsboras (JAV) 50 m baseinas Rezultatai

Lietuvos plaukikai tęsia pasirodymą atvirame JAV plaukimo čempionate („Toyota US Open“) Grinsbore. Naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku finaliniuose plaukimuose pasirodė du mūsų šalies sportininkai Tomas Navikonis (Ohio State University) ir Kotryna Teterevkova.

Į moterų 100 m plaukimo krūtine finalą antru rezultatu (1.07,42 min.) sėkmingai patekusi K. Teterevkova vakarinėje varžybų dalyje finišavo trečia, distanciją įveikusi per 1 min. 6,96 sek.

Antrosioms karjeroje olimpinėms žaidynėms besirengiančios lietuvės asmeninis rekordas šioje rungtyje yra 1 min. 6,35 sek.

Kotryna Teterevkova (dešinėje) / Stopkadras

Sidabrą iškovojo Tokijo olimpinių žaidynių čempionė amerikietė Lydia Jacoby (1.06,20 min.), o auksas atiteko Honkongo atstovei Siobhan Haughey (1.06,05 min.).

100 m krūtine finalo rezultatai

Atrankos lyderė ir K. Teterevkovos treniruočių partnerė Lilly King kvalifikacijoje buvo diskvalifikuota už stiliaus taisyklės pažeidimą.

Kitas lietuvis – T. Navikonis – laimėjo vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi „B“ finalą, kai finišavo per 1 min. 48,06 sek. Bendroje įskaitoje jam atiteko devinta vieta.

Kelialapį į vasaros olimpines žaidynes būtų užtikrinęs 1 min. 46,26 sek. rezultatas.

Pagrindiniame „A“ finale nugalėjo vokietis Rafaelis Miroslawas, pakartojęs čempionato rekordą (1.45,92 min.).

200 m laisvu stiliumi rezultatai

Atrankoje T. Navikonis buvo 12-as (1.48,80 min.), o Daniil Pancerevas (Virginia Tech) – 71-as (1.54,68 min.).

Šeštadienį K. Teterevkova čempionate dar plauks 200 m krūtine, o T. Navikonis ir D. Pancerevas užsiregistravę plaukti 100 m laisvu stiliumi rungtyje.

Atrankos plaukimai prasideda 16 val. Lietuvos laiku., finalai – 1 val. nakties.