Plaukimas

Plaukikai tęsia medalių dalybas šalies čempionate Kaune

Smiltė Plytnykaitė, Rugilė Abračinskaitė ir Agnė Šeleikaitė / Dariaus Kibirkščio (LTU Aquatics) nuotr.

Balandžio 3–6 Kaunas 50 m baseinas Nuostatai Rekomendacijos REZULTATAI

Kauno „Girstučio“ baseine tęsiasi Atviras Lietuvos plaukimo čempionatas. Antrąją varžybų dieną išdalyta dar 12 medalių komplektų.

Vakarinė čempionato dalis prasidėjo tylos minute pagerbti Šveicarijos slidinėjimo kurorte tragiškai žuvusio olimpiečio, daugkartinio Lietuvos plaukimo čempiono Nerijaus Beigos sūnų Aleksą. 15-metis, kaip ir tėtis, buvo plaukikas.

Žiniasklaida praneša, kad sniego lavina pirmadienį pasiglemžė trijų žmonių gyvybes, dar vienas asmuo sunkiai sužeistas.

50 m krūtine, moterys

• Lietuvos rekordas – 29.16 sek. – Rūta Meilutytė, 2023
  • 2023 m. Lietuvos čempionė – Kotryna Teterevkova – 30.94 sek.

Moterų 50 m plaukimo krūtine rungtyje pirmąjį Lietuvos čempionės titulą savo karjeroje iškovojo Panevėžio „Žemynos“ atstovė Rugilė Abračinskaitė. Panevėžietė distanciją įveikė per 32,45 sek., sėkmingai pasigerino asmeninį rekordą ir vos 0,04 sek. aplenkė sidabrą iškovojusią Smiltę Plytnykaitę (32.49).

Atrankos lyderė Agnė Šeleikaitė finale atplaukė trečia (32.53).

100 m krūtine, vyrai

• Lietuvos rekordas – 58.96 sek. – Giedrius Titenis, 2015
  • 2023 m. Lietuvos čempionas – Andrius Šidlauskas – 1:00.01 min.

100 m plaukimo krūtine Lietuvos vyrų čempiono titulą pelnė Adomas Gatulis. Panevėžietis finišavo per 1 min. 3,12 sek. ir pasigerino karjeros rekordą (1:03.93). Antrą vietą užėmė jo komandos draugas Dominykas Šulskis (1:04.71), trečią – vos 0,01 sek. lėčiau sienelę palietęs Jovydas Poškus (1:04.72).

400 m laisvu stiliumi, moterys

• Lietuvos rekordas – 4:19.05 min. – Jūratė Ščerbinskaitė, 2014
  • 2023 m. Lietuvos čempionė – Sylvia Statkevičius – 4:24.61 min.

Moterų 400 m laisvu stiliumi rungtyje aukso medalį iškovojo su nauju asmeniniu rekordu finišavusi kaunietė Ieva Visockaitė (4:24.69). Sidabras atiteko Ievai Jurkūnaitei (4:28.52), bronzą pelnė Stela Švenčionytė (4:31.24).

200 m laisvu stiliumi, vyrai

• Lietuvos rekordas – 1:44.38 min. – Danas Rapšys, 2019
  • 2023 m. Lietuvos čempionas – Simon Doueihy (LBN) – 1:51.11 min.

Į vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi A finalą pateko net penki Panevėžio „Žemynos“ sportininkai. Čia po atkaklios kovos nugalėtoju tapo karjeros rekordą pranokęs panevėžietis Kristupas Trepočka (1:49.19), aplenkęs pasaulio čempionato finalininkus Tomą Lukminą (1:49.88) ir Roką Jazdauską (1:50.79). Tiek T. Lukminas, tiek R. Jazdauskas neseniai sugrįžo į treniruočių stovyklos Italijos aukštikalnėse.

Ten pat stovyklavo ir Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Džiugas Miškinis ir Tajus Juška. Jie šį savaitgalį (balandžio 5–8 dienomis) dalyvaus plaukimo varžybose Stokholme, Švedijoje.

100 m peteliške, moterys

• Lietuvos rekordas – 1:00.54 min. – Beatričė Kanapienytė, 2016
  • 2023 m. Lietuvos čempionė – Kotryna Teterevkova – 1:02.08 min.

Moterų 100 m plaukimo peteliške rungties čempionės titulą iškovojo Sostinės sporto centro atstovė Patricija Kondraškaitė. Nugalėtojos laikas – 1 min. 1,82 sek. – naujas asmeninis rekordas. Sidabrą pelnė Liepa Veronika Borevičiūtė (1:03.86), trečia finišavo Kotryna Paradnikaitė (1:04.52).

Liepa Veronika Borevičiūtė ir Patricija Kondraškaitė / Dariaus Kibirkščio (LTU Aquatics) nuotr.

50 m peteliške, vyrai

• Lietuvos rekordas – 23.58 sek. – Tadas Duškinas, 2019
  • 2023 m. Lietuvos čempionas – Ainis Želionis – 24.94 sek.

50 m plaukimo peteliške A finale stipriausiai pasirodė marijampolietis Nojus Šikorskis. Distanciją jis įveikė per 24,61 sek. ir pasigerino asmeninį rekordą. Antras atplaukė Julius Bačkulis (24.70), trečią vietą užėmė ukrainietis Stanislav Lohvinenko (24.93).

200 m nugara, moterys

• Lietuvos rekordas – 2:11.56 min. – Ugnė Mažutaitytė, 2019
  • 2023 m. Lietuvos čempionė – Patricija Geriksonaitė – 2:19.17 min.

Moterų 200 m plaukimo nugara finale antrus metus iš eilės greičiausia buvo šiaulietė Patricija Geriksonaitė. Nuotolį ji nuplaukė per 2 min. 18,85 sek. Antrą vietą užėmusi Emilija Pociūtė buvo taip pat arti dar vieno aukso medalio, kai finišavo per 2 min. 19,04 sek. Bronza šiame plaukime atiteko Augustei Jakštaitei (2:24.00).

50 m nugara, vyrai

• Lietuvos rekordas – 25.07 sek. – Mantas Kaušpėdas, 2023
  • 2023 m. Lietuvos čempionas – Mantas Kaušpėdas – 25.68 sek.

50 m plaukimo nugara pagrindiniame vyrų finale nepralenkiamas buvo klaipėdietis Mantas Kaušpėdas. Lietuvos rekordininkas ir 2023 metų čempionas nuotolį įveikė per 25,34 sek. Antras čia finišavo Edvinas Česnakas (26.05), trečias buvo Kajus Stankevičius (26.43).

Mantas Kaušpėdas / Dariaus Kibirkščio (LTU Aquatics) nuotr.

400 m kompl. būdu, moterys

• Lietuvos rekordas – 4:55.85 min. – Kotryna Teterevkova, 2022
  • 2023 m. Lietuvos čempionė – Ieva Nainytė – 5:05.55 min.

Moterų 400 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje šalies čempione taip pat antrus metus iš eilės tapo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinė Ieva Nainytė. Distanciją ji įveikė su nauju asmeniniu rekordu – per 5 min. 5,20 sek. ir aplenkė Guodą Tručinskaitę (5:06.84) ir Karilę Ališauskaitę (5:11.20).

400 m kompl. būdu, vyrai

• Lietuvos rekordas – 4:19.65 min. – Vytautas Janušaitis, 2009
  • 2023 m. Lietuvos čempionas – Nikolass Deicmans (LAT) – 4:38.02 min.

Analogiškame vyrų 400 m plaukimo kompleksiniu būdu finale pergalę išplėšė karjeros rekordą pasigerinęs klaipėdietis Daniil Žučkov (4:35.35). Jis tik 0,10 sek. pranoko Adomą Gatulį (4:35.45). Trečias čia atplaukė Jonas Knašas (4:43.13).

4 × 100 m laisvu stiliumi, moterys

• Lietuvos rekordas – 3:44.01 min. – S.Statkevičius / P.Geriksonaitė / M.Romanovskaja / S.Plytnykaitė, 2023
  • 2023 m. Lietuvos čempionės – Sostinės sporto centras – 3:52.17 min.

Antrosios čempionato dalies finalus užbaigė komandinės estafetės 4 × 100 m laisvu stiliumi. Moterų estafetėje pergale džiaugėsi Kauno plaukimo mokyklos atstovės – Marija Romanovskaja, Ieva Visockaitė, Ieva Nainytė ir Ieva Jurkūnaitė. Nugalėtojų laikas – 3 min. 49,96 sek.

Antros finišavo Sostinės sporto centro plaukikės Patricija Kondraškaitė, Elzė Morta Daunoravičiūtė, Barbora Mileišytė ir Smiltė Plytnykaitė – 3 min. 52,06 sek. Bronzos medalius iškovojo antroji Kauno plaukimo mokyklos komanda (Rusnė Vasiliauskaitė, Ūla Adomaitė, Ugnė Pečiulytė ir Patricija Kupstaitė) – 4 min. 2,98 sek.

4 × 100 m laisvu stiliumi, vyrai

• Lietuvos rekordas – 3:16.47 min. – V.Janušaitis / P.Viktoravičius / M.Sadauskas / M.Margis, 2009
  • 2023 m. Lietuvos čempionai – Panevėžio „Žemyna“ – 3:24.55 min.

Analogiškoje vyrų estafetėje greičiausi buvo Panevėžio „Žemynos“ plaukikai – Tomas Lukminas, Kristupas Trepočka, Matas Činga ir Rokas Jazdauskas. Čempionai estafetę įveikė per 3 min. 21,87 sek.

Sidabro medalius čia pelnė Sostinės sporto centro komanda (Kiril Stepanov, Domantas Trota, Matas Kairys ir Michail Trusov) – 3 min, 27.26 sek., o bronza atiteko Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro plaukikams – Edvinui Česnakui, Martin Tretjak, Jonui Knašui ir Daniil Žučkov – 3 min. 30,28 sek.

Primename, kad būtent sulig šiomis varžybomis baigsis „LTU Aquatics“ rinktinės atranka į birželį Belgrade vyksiantį Europos plaukimo čempionatą, o taip pat po Lietuvos čempionato bus formuojama ir Europos jaunimo plaukimo čempionato komanda.

Čempionatą stebėti tiesiogiai galima „LTU Aquatics“ Facebook ir „YouTube“ paskyrose.