Lietuvos vaikų čempionate – nauji dvylikamečių rekordai

Dariaus Kepežinsko nuotr.

Birželio 4-5 d. Alytus Rezultatai Nuotraukos

Lietuvos plaukimo federacija ratifikavo penkis naujus šalies berniukų iki 13 metų rekordus.

Savaitgalį Alytuje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras surengė Lietuvos vaikų plaukimo čempionatą, kuriame dalyvavo beveik 200 jaunųjų sportininkų.

Geriausiomis šių varžybų plaukikėmis buvo išrinktos Augustina Ambrulaitytė (1299 taškai) iš Vilniaus miesto sporto centro, ir dvi Kauno plaukimo mokyklos auklėtinės  Patricija Vaitaitytė (1168 tšk.) ir Aristėja Kriovaitė (1160 tšk.).

Tarp berniukų daugiausiai taškų surinko Kauno sporto mokyklos „Startas“ plaukikas Tajus Juška (1522 tšk.), Martynas Bernotas (1408 tšk.) iš Kauno plaukimo mokyklos ir Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis Domas Damanskis (1029 tšk.).

Čempionate puikiai pasirodęs dvylikametis Tajus Juška ne tik iškovojo keturis aukso medalius, bet ir užfiksavo tiek pat savo bendraamžių plaukimo rekordų. Naujus geriausius rezultatus amžiaus grupėje iki 13 metų Tajus pasiekė 50 m peteliške (27,58 sek.), 100 m peteliške (1 min. 2,10 sek.) ir 200 m plaukimo kompleksiniu būdu (2 min. 27,92 sek.; 2 min. 26,24 sek.) rungtyse.

Du aukso ir du sidabro apdovanojimus varžybose pelnęs Martynas Bernotas šalies berniukų iki 13 metų rekordą užfiksavo 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Martynas šią distanciją įveikė per 2 min. 10,09 sek. ir pagerino anksčiau Žygimantui Tautvydui priklausiusį pasiekimą (2 min. 11,04 sek.).

Pasitikrinti Lietuvos amžiaus grupių plaukimo rekordus galite čia.

Daugiausiai komandinių taškų čempionato metu pelnė Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (645 tšk.), antroji vieta atiteko Vilniaus miesto sporto centro pirmajai komandai (607 tšk.), o trečią vietą užėmė Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro pirmoji komanda (343 tšk.).

Pagrindinis Lietuvos vaikų plaukimo čempionato tikslas – skatinti mokinius sistemingai sportuoti, ugdyti garbingos kovos ir kilnaus elgesio principus.

Artimiausios Lietuvos plaukimo federacijos varžybos – Lietuvos jaunių-jaunimo plaukimo čempionatas – bus surengtos Alytaus baseine birželio 11–12 dienomis.