Mykolas Tuskenis plaukimo varžybose Druskininkuose pagerino bendraamžių rekordą

Mykolas Tuskenis (archyvas) / Dariaus Kibirkščio („LTU Aquatics“) nuotr.

Spalio 6–7 d. Druskininkai 25 m Nuostatai Rezultatai

Asociacija „LTU Aquatics“ ketvirtadienį oficialiai patvirtino naują amžiaus grupių plaukimo trumpame (25 m) baseine rekordą.

Praėjusį savaitgalį Druskininkuose vykusiose „Short Course Cup 2023“ varžybose 14-metis Mykolas Tuskenis pagerino 50 m plaukimo nugara Lietuvos rekordą iki 15-os metų.

Sostinės sporto centro auklėtinis nuotolį įveikė per 25,89 sek., iškovojo aukso medalį ir 0,63 sek. pranoko klaipėdiečiui Mantui Kaušpėdui nuo 2021 metų gruodžio priklausiusį šalies bendraamžių pasiekimą (26,52 sek.).

Iki šių varžybų M. Tuskenis greičiausiai šią distanciją buvo įveikęs pernai, kai užfiksavo 27,29 sek. rezultatą.

Vilnietis varžybose taip pat nugalėjo ir 100 m plaukimo nugara rungtyje, kur finišavo per 57,26 sek. O tai tik 0,02 sek. lėčiau nei kauniečiui Erikui Grigaičiui priklausantis Lietuvos rekordas iki 15 metų.

Šiuo metu M. Tuskeniui priklauso 11-a šalies amžiaus grupių rekordų.