Pasaulio čempionatas

Ketvirtosios pasaulio čempionato dienos vakaras – be lietuvių

Lietuvos komanda mišrios estafetės 4 x 100 m kombinuotu būdu atrankoje | © Lietuvos plaukimo federacija / Darius Kibirkštis

Birželio 18-25 d. Budapeštas (HUN) 50 m Rezultatai

FINA pasaulio vandens sporto šakų čempionate plaukimo varžybos beveik įpusėjo, o šįryt taip pat turėjome porą lietuviškų startų.

Rytinėje programoje vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje dalyvavo čempionato debiutantas Tomas Navikonis, o antradienio atrankos varžybas užbaigė mišri komandinė estafetė kombinuotu būdu, kurioje taip pat pasirodė lietuviai.

Tomas Navikonis vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje užėmė 39 vietą tarp 99 dalyvių ir į pusfinalį nepateko.

Septintajame iš vienuolikos kvalifikacinių plaukimų startavęs 19-metis panevėžietis finišavo trečias (49.93) ir buvo labai arti asmeninio rekordo (49.91).

TOMAS NAVIKONIS

Vietą tarp 16-os geriausių užtikrino 48,51 sek. rezultatas. Atrankos lyderiu tapo jaunasis rumunų talentas Davidas Popovici (47.60).

Pusfinalio dalyviai

Screenshot 2022 06 21 105323

ltu swimming navikonis 21

Tomas Navikonis vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi atrankoje | © Lietuvos plaukimo federacija / Darius Kibirkštis

Mišrioje komandinėje estafetėje šįryt startavo Erikas Grigaitis (nugara), Kotryna Teterevkova (krūtine), Deividas Margevičius (peteliške) ir Rūta Meilutytė (l. stiliumi). Trečiajame iš keturių atrankos plaukimų pasirodę lietuviai finišavo per 3 min. 53,77 sek., tačiau užfiksuotas laikas buvo anuliuotas.

Per ankstyvas (-0.06) estafetės perdavimas iš plaukimo krūtine į etapą peteliške mūsiškiams lėmė diskvalifikaciją.

Screenshot 2022 06 21 115119

Geriausią laiką ryte demonstravo Jungtinių Amerikos Valstijų komanda, finišavusi per 3 min. 43,16 sek. Jei ne diskvalifikacija, lietuviai bendroje įskaitoje būtų užėmę 13 vietą tarp 31 komandos.

Trečiadienį čempionate pasirodys Erikas Grigaitis (200 m nugara), Kotryna Teterevkova (200 m krūtine) ir Andrius Šidlauskas (200 m krūtine).

FINA pasaulio plaukimo čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT Plius ir portalas LRT.lt.