Lietuvos plaukimo federacija imasi iniciatyvos, kurios tikslas – rasti sprendimus kaip efektyviau panaudoti esamus baseinus mokant vaikus plaukti ir buriant naujas sportines grupes. Siekdami šio tikslo LPF atstovai iki 2016 m. Olimpinių žaidynių ketina aplankyti visus Lietuvos baseinus.
Iniciatyvą antradienį LPF prezidentas Tomas Kučinsas, lydimas Lietuvos ministro pirmininko patarėjo sportui Vytauto Janušaičio ir Švietimo ir mokslo ministerijos kanclerio Dainiaus Numgaudžio, pradėjo nuo vizito į Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnaziją. Jie susitiko su gimnazijos direktoriumi Vidmantu Žiliumi bei baseino vadovu Gintautu Norkūnu.
,,Akivaizdu, kad puikiai įrengto Šalčininkų baseino galimybes galima išnaudoti geriau, tiesiog mokant vaikus plaukti ir vykdant specialisto vadovaujamas treniruotes. Tam puikiai tinka rytinis laikas, kai baseine tiesiog nebūna žmonių. Mes pasiryžę rasti tam trenerį, jau šįmet įkurti pirmąsias sportines grupes. Džiugu, kad Šalčininkai taip pat rodo iniciatyvą ir nori stoti į Lietuvos plaukimo federacijos narius”, – vizito Šalčininkuose metu sakė T.Kučinskas.
Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje esantis keturių takelių baseinas atidarytas 2000 metais. Jis išlaikomas gimnazijos lėšomis, jame yra du neformalaus ugdymo plaukimo būreliai.
Pasak T.Kučinsko, Šalčininkų baseine yra visos galimybės rengti ne tik sportininkus, bet ir per metus išmokyti plaukti bent 200 miesto ir rajono antrokų.
,,Tačiau siekiant šio tikslo būtina bendradarbiauti su Šalčininkų savivaldybe, kuri padėtų finansuoti mūsų vykdomą programą kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu (KKSD) bei Švietimo ir mokslo ministerija. Šios institucijos galėtų prisidėti lėšomis ir paslaugomis, tokiomis kaip transportas. Tai sėkmingai dar jau ne viena Lietuvos savivaldybė. Juk tai valstybinės svarbos reikalas, ypač žinant, kad per metus Lietuvos vandens telkiniuose nuskęsta visa klasė moksleivių”, – sakė T.Kučinskas.
Kito numatyto vizito į Šalčininkus metu LPF vadovai drauge su KKSD atstovais susitiks su rajono savivaldybės vadovais aptarti plaukimo programą ir ambicijas 2015/2016 metais.
LPF prezidentas priminė, kad, patikrintais skaičiavimais, investicijos į sportą bet kurioje valstybėje atsiperka bent du kartus. Plaukimo atveju tokia investicinė grąža dar didesnė.
,,Kalbame ne tik apie sveiką gyvenimo būdą ir nuo jo priklausomą gyvenimo trukmę, produktyvumą ir panašius demografinius bei ekonominius rodiklius. Kalbame apie plaukimą – ne tik sportą, bet ir vieną iš gyvybiškai svarbių žmonėms funkcijų”, – pabrėžė T.Kučinskas.
Lietuvos plaukimo federacijos skaičiavimais, investicijos į plaukimo infrastuktūrą, kur jos dar trūksta, yra sąlyginai nedidelės numatant tinkamą eksploataciją ir pasinaudojus Europos Sąjungos finansavimu. Plaukimo baseino statybos kaina gali svyruoti nuo 3 mln. euru (4 takelių 25 metrų) iki 50 mln. euru (olimpinis kompleksas su pagalbinėmis patalpomis, SPA, sporto salėmis ir t.t.).
,,4 takelių 25 metrų baseine kasdien galėtų treniruotis, mokytis plaukti ir poilsiauti apie 300 vaiku ir suaugusiųjų – tuo atveju, jeig darbas yra gerai organizuojamas nuo pat ankstyvo ryto. Tokį baseiną būtų galima maksimaliai išnaudoti trims pagrindinėms paskirtims: vaikų mokymui plaukti, sportinių grupių treniruotėms, sveikatingumo ir poilsio užsiėmimams”, – sakė T.Kučinskas.