Plaukimo vystymas

Prie LPF komandos jungiasi Justas Achramavičius

j achramavicius lpf

Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) sporto vadovu pradeda dirbti plaukimo treneris, Lietuvos sporto universiteto sporto fiziologijos doktorantas Justas Achramavičius.

J. Achramavičius patirtį sukaupė dirbdamas plaukimo treneriu Kauno plaukimo mokykloje, LPF Europos jaunimo olimpinio festivalio 2017 m. programoje. Jis dirbo kartu su skirtingų amžiaus grupių Lietuvos plaukimo rinktinėmis, sportininkams rengiantis ir dalyvaujant Šiaurės šalių (Nordic), Baltijos šalių čempionatuose. Šiuo metu J. Achramavičius prisideda prie jaunųjų plaukimo specialistų rengimo skaitydamas paskaitas Lietuvos sporto universitete.

Sėkmingai pradėjus veikti jau dviem regionų plaukimo mini centrams Šiauliuose ir Kaune (šiuo metu LPF steigia trečiąjį mini centrą Vilniuje), sporto vadovas užtikrins ne tik šiuose centruose besitreniruojančių sportininkų, bet ir kitų, elitinių, nacionalinės rinktinės narių rengimo programų sudarymo koordinavimą ir rūpinsis šių programų vykdymo kontrole.

„Sportininkų rengimo proceso valdymas sparčiai juda į priekį šalyse plaukimo lyderėse. Per pastarąjį dešimtmetį galėjome džiaugtis elitiniais Lietuvos plaukikų pasirodymais. Norėdami išlikti konkurencingais privalome išnaudoti šiuolaikinio sportininkų rengimo proceso valdymo, naujausių mokslo pasiekimų treniruočių planavimo bei sportininkų testavimo srityse duodamą naudą“, – pabrėžia J. Achramavičius.

Federacija, siekdama gerinti sportininkų ir trenerių rengimo procesą, vis aktyviau dalyvauja ir sporto mokslo veikloje.

Ilgametė užsienio šalių praktika rodo, kad kryptingą sportinių rezultatų augimą galima pasiekti nuolatos gilinantis į pačius naujausius mokslinius tyrimus ir metodus, sekant pasaulines tendencijas, tarpusavyje dalinantis žiniomis ir gerosiomis praktikomis.

Naujasis LPF sporto vadovas bus atsakingas už elito ir mini centrų plaukikų rengimo valdymą, valdymo ir kontrolės sistemos nuolatinį tobulinimą. J. Achramavičius sudarinės ir vykdys sportininkų testavimo programas, kurios ne tik turėtų padėti įvertinti jų pasirengimą, fizinį pajėgumą, treniruočių efektyvumą, bet ir parodyti silpnąsias sportininkų vietas, ištaisyti technikos klaidas bei išvengti galimo persitreniravimo.

Mitybos, technikos analizės, fizinio rengimo, maisto papildų skyrimo, planavimo, psichologinio sportininkų rengimo, aklimatizacijos, laiko juostų adaptacijos, biochemijos, estafečių perdavimo, sportininkų ugdymo, treniruočių krūvio ir kitų sričių kokybiniai ir kiekybiniai duomenys turės būti kaupiami ir valdomi IT valdymo sistemoje.

J. Achramavičius kartu su rinktinės vyr. treneriu bus atsakingi už visų amžiaus grupių plaukikų rezultatus tarptautinėse sporto arenose.

„Sujungti mini centruose dirbančių trenerių jėgas komandiniam darbui, siekiant sisteminio, kuo efektyvesnio sportininkų rengimo, yra pirmas mano tikslas naujose pareigose. Tik dirbdami kaip viena komanda galėsime pasiekti tvarių rezultatų Lietuvos plaukime “, – įsitikinęs jis.

j achramavicius lpf
Kontaktai:

Justas Achramavičius

justas.achramaviciusetaold.old.ltuswimming.com

+370 676 79 902

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai