Plaukimas

K. Teterevkova ir D. Rapšys čempionate Romoje pateko į savo rungčių pusfinalius

Kotryna Teterevkova / © LPF | Darius Kibirkštis

Rugpjūčio 11-17 Roma (ITA) Varžybų svetainė Rezultatai Tiesiogiai

Sekmadienį Europos čempionate Romoje atrankiniuose plaukimuose startavo būrys Lietuvos sportininkų.

Pirmieji į baseiną šoko Tomas Sungaila, Tomas Navikonis ir Danas Rapšys, kurie pasirodė vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi kvalifikacijoje. Sėkmingiausiai iš lietuvių ji pasibaigė D. Rapšiui. Distanciją 27-erių panevėžietis įveikė per 1 min. 47,71 sek. ir septintuoju rezultatu pateko į vakare vyksiantį pusfinalį.

Šiame sezone D. Rapšys yra plaukęs per 1 min. 46,43 sek., o jam priklausantis šalies vyrų rekordas šioje rungtyje yra 1 min. 44,38 sek.

Kiti du Lietuvos plaukikai į kitą etapą neprasibrovė. T. Navikonis vyrų 200 m plaukimo l. stiliumi atrankoje buvo 32-as (1:51.02), o T. Sungaila – 40-as (1:52.37) tarp 46 sportininkų.

Vietą pusfinalyje garantavo 1 min. 48,56 sek. rezultatas. Tai 0,10 sek. lėčiau nei asmeninis T. Navikonio rekordas (1:48.46).

Su geriausiu rezultatu į pusfinalį pateko vengras Kristofas Milakas (1:46.26), o antras buvo D. Rapšio atrankos plaukimą laimėjęs rumunas Davidas Popovici (1:46.87), vakar pagerinęs pasaulio rekordą perpus trumpesnėje distancijoje.

Vyrų 50 m plaukimo nugara atrankoje šįryt startavo Erikas Grigaitis. 19-metis kaunietis nuotolį įveikė per 26,34 sek. (tik 0,02 sek. iki asmeninio rekordo) ir bendroje įskaitoje užėmė 38 vietą tarp 47 dalyvių. Atrankos lyderiu tapo italas Thomas Ceccon (24.69).

Lietuvos rekordas (25.24) šioje rungtyje nuo 2009 metų tebepriklauso Vytautui Janušaičiui.

Moterų 200 m plaukimo krūtine atranką užtikrintai įveikė Lietuvos rekordininkė Kotryna Teterevkova. 20-metė vilnietė distanciją nuplaukė per 2 min. 26,56 sek., laimėjo savo kvalifikacinį plaukimą ir penktu rezultatu pateko į vakare vyksiantį pusfinalį.

Lietuvei priklausantis šalies moterų rekordas šioje rungtyje yra 2 min. 22,88 sek.

Ryte pati greičiausia buvo šveicarė Lisa Mamié (2:24.12).

Nuo 19 val. pusfinalių ir finalų transliacijas bus galima stebėti tiesiogiai per LRT Plius ir portale LRT.lt.

Primename, kad vyrų 200 m plaukimo krūtine finalinis plaukimas, kuriame dalyvaus Andrius Šidlauskas, prasidės apie 20 val. Lietuvos laiku.

Vakaro programa:
19:11 lt / 18:11 22px Flag of Italy.svg | 200 m l. stiliumi pusfinalis, vyrai – dalyvauja Danas Rapšys
19:37 lt / 18:37 22px Flag of Italy.svg | 200 m krūtine pusfinalis, moterys – dalyvauja Kotryna Teterevkova

20:01 lt / 19:01 22px Flag of Italy.svg | 200 m krūtine finalas, vyrai – dalyvauja Andrius Šidlauskas