Šiaurės šalių amžiaus grupių čempionate po pirmosios dienos pirmauja danai

nordic 2021 day 1 a

Čempionato akimirka | Viktorijos Makovskajos nuotr.

Liepos 10–11 d. Klaipėda (LTU) Rezultatai Tiesiogiai

Šeštadienį Klaipėdos baseine prasidėjo Šiaurės šalių amžiaus grupių čempionatas (Nordic Age Group Championships). Šiose tarptautinėse varžybose dalyvauja 13–15 m. merginos (g. 2006-2008) ir 14–16 m. vaikinai (g. 2005-2007) iš devynių šalių.

Daugiausiai savo plaukikų – 41 – į varžybas delegavo estai, o Lietuvos komanda yra antra gausiausia šiame čempionate – mūsų šaliai atstovaus 31 jaunasis sportininkas.

Be šeimininkų lietuvių ir jau minėtų estų čempionate taip pat dalyvauja komandos iš Latvijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Farerų salų ir Islandijos. Iš viso čia varžosi 150 plaukikų.

Pirmąją varžybų dieną Džiugas Miškinis tapo čempionu 1500 m plaukimo laisvuoju stiliumi distancijoje. Dž. Miškinis ilgiausią čempionato nuotolį įveikė per 16 min. 15,44 sek. ir pasigerino asmeninį rekordą (16:18.58). Lietuvis aplenkė nedaug nuo jo atsilikusį švedą Lucas Humling (16:19.36) ir islandą Veigar Hrafn Sigthorsson (16:57.26).

„Norėčiau kitais metais patekti į Europos jaunimo čempionatą. Manau, būtų tikrai šaunu. Ir pakliūti į rinktinę būtų visai smagu“, – apie ateities tikslus nulipęs nuo prizininkų pakylos kalbėjo Džiugas.

Sidabras Dž. Miškiniui atiteko 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje. Kaunietis finišavo su nauju asmeniniu rekordu – per 1 min. 55,75 sek. Iki dar vienos pergalės Dž. Miškiniui pritrūko tik 0,18 sek. Čia auksas atiteko Axel Sebastian Karal Melberg iš Norvegijos, o bronza – Matui Čingai. Jo rezultatas – 1 min. 56,89 sek. – naujas karjeros rekordas.

100 m plaukime peteliške aukso medalį iškovojo kaunietis Emilis Atkočiūnas. Jis finišavo per 56,91 sek. ir aplenkė po posūkio iššūkį lietuviui metusį Estijos plaukiką Nikita Ivanov (57.01). Bronza atiteko norvegui Andreas Sigvaldsen (57.21).

„Šio sezono tikslai buvo parodyti tam tikrą rezultatą, kurį per šias varžybas įvykdžiau. Vienas nuotolis nepasisekė, bet svarbiausia yra žiūrėti į priekį. Norėčiau šiek tiek galingiau plaukti ilgesnę distanciją – 200 metrų peteliške. Trūksta tos jėgos, o kol kas viskas neblogai, manau“, – įspūdžiais po apdovanojimų ceremonijos dalinosi Emilis.

Vicečempionu E. Atkočiūnas tapo 200 m peteliške rungtyje. Distanciją jis įveikė per 2 min. 11,37 sek. ir nusileido tik norvegui Oskar Erklev (2:08.37). Bronza šioje rungtyje atiteko kitam Lietuvos atstovui Daniil Žučkov (2:13.54). Pastarasis pranoko geriausią asmeninį rezultatą (2:14.20).

Viktorijos Makovskajos nuotr.

Aukso medalius pelnė ir Lietuvos vaikinų estafetės komanda. 4 x 100 m l. stiliumi rungtyje startavę Kiril Stepanov, Viktor Dudko, Matas Činga ir Daniil Žučkov atkaklioje kovoje įveikė Danijos komandą (3:32.05) ir pagerino šalies vaikinų iki 17 metų rekordą. Nuo šiol jis yra 3 min. 31,80 sek. Treti estafetėje liko norvegai (3:35.49).

Dar vienas amžiaus grupių rekordas, tik merginų 400 m kompleksinio plaukimo rungtyje buvo pagerintas Guodos Tručinskaitės. Distanciją įveikusi per 5 min. 19,15 sek. ji užfiksavo naują šalies mergaičių iki 13 metų geriausią pasiekimą ir bendroje įskaitoje užėmė 10-ą vietą.

Analogiškoje vaikinų rungtyje bronzą pelnė Karolis Olišauskas (4:44.27). Jį aplenkė danas Christian Thorhauge (4:38.69) ir švedas Anton Hegmegi (4:41.87).

Stipriausiame 100 m plaukimo nugara plaukime kova užvirė tarp Evaldo Babakino ir esto Alan Smok. Visgi finiše 0,04 sek. greitesnis buvo Estijos atstovas, o E. Babakinas tapo vicečempionu – 58 sek. Trečias finišavo Mads Moeller (58.34) iš Danijos.

Merginų estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi bronzos medalius pelnė Gabija Gailiušytė, Austė Backevičiūtė, Ūla Adomaitė Ir Rusnė Vasiliauskaitė. Jų laikas – 4 min. 1,71 sek. Nugalėjo suomės (3:55.57), o antros finišavo Danijos sportininkės (3:56.06).

Du bronzos apdovanojimus į lietuvių kraitį pridėjo K. Stepanov. 100 m plaukime laisvuoju stiliumi rungtyje jis finišavo trečias (53.20), nors po pusės distancijos būtent K. Stepanov fiksavo greičiausią laiką (25.18). Auksas atiteko Tim Rogersson (52.60) iš Norvegijos, o sidabrą pelnė norvegas A. Melberg (52.92).

Perpus trumpesniame nuotolyje K. Stepanov irgi buvo trečias. Jis 50 m l. stiliumi įveikė per 24,21 sek. ir jam tik 0,01 sek. pritrūko iki antrosios vietos. Čia vicečempionu tapo T. Rogersson, o čempionu – danas Anders Sanggaard (24.00).

Sportininkai varžosi ne tik individualiai, bet ir komandinėje įskaitoje. Už pirmąją vietą plaukikas komandai iškovoja 9 taškus, už antrąją – 8 tšk., už trečiąją – 7 tšk. ir t. t. Estafetėse taškai dvigubėja.

Po pirmosios varžybų dalies pirmavo danai (91 tšk.), antri buvo suomiai (84 tšk.), o treti – lietuviai (76 tšk.). Vakarinė varžybų dalis mūsiškiams susiklostė palankiai – plaukikai pelnė 109 taškus (iš viso – 185 tšk.) ir bendroje įskaitoje aplenkę suomius (162 tšk.) pakilo į antrąją vietą. Prieš lemiamus rytojaus startus lydere išlieka Danijos komanda – 201 taškas.

Komandinė įskaita (po pirmosios varžybų dienos)